2016 Filmleri

Don’t Think Twice

Yıllar önce yasal olmayan yollarla bir tiyatro salonu açan Miles, arkadaşları Jack, Sam, Allison, Lindsay ve Samantha ile birlikte sıradan yaşamlarına devam ederken bir yandan da gösteriler düzenlemeye karar vermişti. Yıllar içinde küçük çaplı yerel bir izleyici kitlesine sahip olan Miles ve arkadaşları gün geçtikçe bulundukları konumdan çok daha iyi yerlere gelmek isteyeceklerdir. İlk başlarda amatör olarak başladıkları iş artık izleyicileri kahkahalara boğmaya başlamıştı. Ancak grubun içerisinde yaşanan anlaşmazlık ve fikir ayrılıkları gösterilerini sonlandırmalarına neden olacaktır. Zira bir kısım daha ünlü kişiler olmak isterken diğerleri bulundukları konumdan oldukça memnundur. Başkaları tarafından alay konusu olmaktan korkan genç çocuklar çok yakında hem kendileri hemde grupları adına büyük bir sınavdan geçecektir. Komedi ve dram gibi iki tezat kategoride kurgulanarak sitemizdeki yerini almış olan Don't Think Twice filmi Mike Birbiglia tarafından yazılıp yönetilmiştir. Baş rollerinde Gillian Jacobs, Kate Micucci ve Sondra James gibi genç ve yetenekli isimlerin yer aldığı filmi kaçırmayın.
0        Tarihi :17 Kasım 11:21 İzle

Snowden

Ülkesi için canını verebilecek milliyetçi bir adam olan Edward Snowden, henüz 20'li yaşlara gelmiş ve sonunda orduya kabul edilmiştir. Askerlik Edward için bir birey olarak oldukça önemli bir görev iken, korkunç bir kaza genç adamın tüm hedeflerini yıkar. İki bacağının birden geçici olarak sakatlanması üzerine Amerika'n Ordusu Edward'ı zorunlu olarak askeriyeden uzaklaştırma kararı alır. Bu durum Edward'ın hayallerinin yıkılmasına neden olurken Edward, diğer taraftan yeni umutlar kurmaya başlar. Zira CIA'ın uzun süredir memur aldığını bilen Edward, mülakatlara girecek ve yine ülkesi adına yararlı bir iş peşinde koşturmaya devam edecektir. Masa başında insanların yararı adına çalışacağı bilişim biriminde yeni yeni işleri öğrenen genç adam, çok yakında CIA'de devletten gizli işler döndüğünün farkına varacaktır. Bunları ifşa etmek için elinden geleni yapacak olan Edward, kusursuz planları ile mücadele gerektiren uzun bir sürece adım atacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :15 Kasım 14:11 İzle

Sully

Amerika dış hatlarına bağlı bir hava limanı şirketine bağlı olarak çalışan Chesley Sully Sullenberger, profesyonel bir pilottur. Kariyerinde oldukça başarılı bir adam olan Sully, Son seferinde yaptığı cesur davranışla ülkede kahraman ilan edilmiştir. 2009 yılının kötü bir kış gününde New York'tan kalkışının hemen ardından bir kuş sürüsü tarafından saldırıya uğrayan ve motorların durması ile kule ile bağlantılı bir iniş yaşayan Sully, yardımcı pilotu Jeffrey Skiles ile birlikte uçağı Hudson Nehri'ne indirmiştir. Çevrede boş ve yumuşak bir alan olmayışından ötürü bu inişi seçen Sully, bu hareketinin ardından her ne kadar yolcularının ve mürettebatının canını sağ olarak kurtarmayı başarmış olsa da hükumet genç adamın adına yolcuların canlarını tehlike atması ve yanlış seçimler yapmasından dolayı suç duyurunda bulunacaktır. Bu durum Sully'nin hem kariyerinde hemde çevresinde büyük sorunlara neden olurken genç adam, günden güne değer kaybetmeye başlayacaktır.
0        Tarihi :15 Kasım 11:45 İzle

Bridget Jones’un Bebeği – Bridget Jones’s Baby

14 Eylül 2016 da vizyona girecek olan Bridget Jones'un Bebeği (Bridget Jones's Baby) filmi izleyiciye yepyeni bir komediye çağırıyor. Oyuncu kadrosunda Renée Zellweger, Colin Firth ve Patrick Dempsey'in yer aldığı komedi yapımı daha çok yetişkinler için hazırlanmış bir yapım. Sharon Maguire'nin yönetmenliğinde kurgulanan filmin konusu merak edenler için şöyle; Yıllar sonra hayatındaki tüm dizginleri eline almış olan Bridget Jones, bazı şeyler için oldukça geç kalmış ama asla çabalamaktan vazgeçmemiştir. Girdiği bir çok işte başarılı olan ve son olarak bir kanalın rejisörlüğünü üstlenen Bridget Jones eski aşkı Darcy ile ara sıra görüşüyor ve şimdilerde yeni bir aşka yelken açamaya başlıyordur. Hayatında bir çok şey değişirken ilgilendiği adamlarında değişmesi Bridget için yeni bir şey değildir. Zira Darcy'nin tam aksine bir karaktere sahip olan Jack, genç kadının hayatında hatırı sayılır bir yer edinir. Hemen hemen aynı dönemlerde eski sevgilisi Darcy ve yeni erkek arkadaşı Jack ile birlikte olan Bridget, bir sabah tuhaf sağlık problemleri ile uyanır. Bu küçük rahatsızlıkları oluşturabilecek yalnızca bir şey vardır. Bir bebek. Fakat bu bebek kimin genlerini taşıyordur. Darcy mi? Jack mi? Keyifli seyirler.
0        Tarihi :14 Kasım 9:59 İzle

Doktor Strange – Doctor Strange

4 Kasım 2016 da vizyondaki yerini alan Doktor Strange (Doctor Strange) filmi Scott Derrickson'un yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Baş rollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams 'ın yer aldığı filmin senaryosunu Thomas Dean Donnelly ile Joshua Oppenheimer yazmıştır. Filmin konusu; İş hayatında oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Stephen Strange, yaşamının büyük bir çoğunluğunu işine ayırmış ve bir çok hastaya umut olmuştur. Beyin hakkında yaptığı araştırmalar ve çalışmalar Stephen Strange'nin neredeyse tüm gününü harcamasına neden olurken bir gün genç adam çok önemli bir toplantıya yetişmeye çalışırken korkunç bir kaza yaşar. Beyninde çatlaklar oluşan ve apar topar hastaneye kaldırılan Stephen, kaza sonrası başka bir boyutta Ancient One ile tanışır. Mental bir yolculuğa çıkan ikili geri döndüklerinde Stephen, önemli görevleri üstlenen bir kahraman olacaktır. Zira Ancient'in ona bahşettiği güç Stephen için zorlu ancak insanlar için önemli bir değer olacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :9 Kasım 13:49 İzle

Arınma Gecesi 3: Seçim Yılı – The Purge: Election Year

Nesillerdir Amerika geleneklerine göre işleyen arınma geceleri artık sınırları zorlamaya başlamıştı. İnsan öldürme suçunun bile yasal olduğu bir gecede insanların sergilediği vahşet mide bulandırıcı olmaya ve insanların hayatında derin izler bırakır hale gelir. Amerika'n devletine bu konuda her zaman karşı çıkan ve kısa bir süre sonra sevenlerinin yardımı ile başkan adayı olacak olan Charlie Roan, gecenin sonlanması için elinden gelen çalışmayı yapar. Yanında bir çok destekçisi ve arınma gecesi mağdurları ile korkunç vahşete karşı çıkan Charlie, bir anda tüm güçlü devlet adamlarının hedefi haline gelir. Yaklaşan arınma gecesi Charlie'nin sonu olması için planlar kurulurken, Barnes isimli bir özel kuvvetler çalışanı görevinden istifa eder. Charlie'nin tüm güvenliğini üstlenen ve korunması için elinden geleni yapacak olan Barnes, yaklaşan gece ile birlikte tüm önlemleri alır. Fakat ne yazık ki alınan önlemler düşmanlara yetecek düzeyde değildir. Gece boyunca sokaklarda sürecek olan kovalamaca Barnes ve Charlie'nin amansız bir mücadele vermelerine neden olacaktır.
0        Tarihi :9 Kasım 10:20 İzle

Midnight Special

Midnight Special filminin konusu; Genç ve cahil olduğu dönemlerde dini bir tarikata bağlanan Alton, tarikatla ilgili bazı sırları öğrendikten sonra ayrılma kararı almıştır. Güzel dönemlerini hibe ettiği tarikattan sonra muhteşem bir kadınla evlenen ve bu evlilikten bir oğlu olan Alton, oğlu henüz bebekken ondan bazı farklılıklar olduğunu keşfeder. İnsanların öğrenmemesi gereken özelliklere sahip olan küçük çocuk kısa zaman sonra, Alton’un eskiden bağlı olduğu tarikat tarafından fark edilecek ve eğitilmek üzere genç adamın elinden alınacaktır. Küçük oğlu için daha güzel bir gelecek hazırlamak isteyen Alton, çok yakın oğlu için amansız bir mücadeleye girişecektir. İyi Seyirler.
0        Tarihi :7 Kasım 12:45 İzle

Hizmetçi – The Handmaiden

2002 yılında Sarah Waters tarafından yazılan Fingersmith kitabından uyarlanan The Handmaiden filmi Türkiye'de Hizmetçi ismi ile sinema perdelerindeki yerini aldı. 2016 yılında modern çağa uygun bir şekilde kurgulanan ve Cannes Film Festivali’nde gösterime sunulan film bir çok ödül kazandı. Güney Kore'de yıldız yönetmen Park Chan-wook önderliğinde çekilen 145 dakikalık filmin baş rollerinde Ha Jung-Woo ve Kim Hae-sook yer alıyor. Konusu oldukça merak edilen film öyküsü şöyle;Hiç tanımadığı bir akrabasından kalan miras ile bir anda ülkenin en zenginleri arasına giren genç bir kadın kendisine uzun süredir aşık olduğunu söyleyen bir dolandırıcı ile yaşamaya başlar. Aralarında güzel bir ilişki sürerken genç kadın evine yeni alınan hizmetçilerle birlikte hiç farkında olmadığı bir oyunun içine sürüklenecektir.
0        Tarihi :7 Kasım 12:18 İzle

Muhteşem Yedili – The Magnificent Seven

Ünlü yönetmen Akira Kurosawa'nın 1954 yılında izleyiciye sunduğu Yedi Samuray isimli filmi ile tanınan yapım 1960'da yeniden beyaz perdeye uyarlanmış ve 2016 yılında yine izleyici karşısına gelmiştir. Baş rollerinde Denzel Washington, Chris Pratt ve Ethan Hawke'nin filminin yönetmenliğini Antoine Fuqua'ya üstleniyor. Filmin konusu; Güney batının en değerli topraklarına sahip olan Rose Creek kenti bulundurduğu değerleri ile iş adamı Bartholomew Bogue'nin etkisi altında kalmıştır. Tüm insanları oldukça çalışkan ve sevecen iken Bartholomew Bogue'nin kente gelmesi ile tüm dengeler değişmiştir. Tüm topraklara bir anda hakim olan ve halkın elinden zorbalıkla geçim kaynaklarını alan genç adam çok yakında 7 kahramının hedefi olacaktır. Zira içlerinde katil, hırsız ve avcı suçluların bulunduğu 7 kişilik bir grup gizlenmek için Rose Creek kentini seçer. Burada kaldıkları süre boyunca Bartholomew'a karşı koyacak olan 7 kahraman, kenti korumak için güçlerini birleştirecektir. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :4 Kasım 12:14 İzle

Demir Yumruk – Hands Of Stone

1951 yılında Panama'da dünyaya gelen efsanevi boksör Roberto Durán'ın hayatını ve kariyerindeki en iyi olarak bilinen şampiyonluk maçını konu alan Demir Yumruk (Hands Of Stone) filmi Jonathan Jakubowicz'in yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Genç boksörü filmde Edgar Ramirez canlandırırken antrenörüne de tecrübeli oyuncu Robert De Niro hayat veriyor. Filmde; Yoksul ancak mücadele gerektiren bir yaşamı olan Roberto Durán 16 yaşında başladığı boks kariyerinde hızla yükselmeye ve büyük paralar kazanmaya başlamıştır. Yokluk gördüğü için aile kavramına ve onların yaşamına oldukça önem veren Roberto, küçük bir şampiyonluk maçı sonrası oldukça başarılı bir antrenör tarafından eğitilmek için teklif alır. Teklifi kısa bir zaman sonra kabul eden ve hayatına yepyeni bir sayfa açan Roberto, bundan sonra daha büyük mücadeleler uğrunda savaşacak ve yaşamını yeniden şekillendirecektir.
0        Tarihi :3 Kasım 15:10 İzle
12345...10...