Aile Filmleri

The BFG – The Big Friendly Giant

Yılın bir başarılı animasyon filmi de Temmuz ayında beyaz perdeye taşınıyor. 7'den 70'e herkesin beğeni ile izleyeceği ve keyifli bir kurguya sahip olan filmin baş rollerinde Rebecca Hall, Bill Hader ve Mark Rylance rol alıyor. Filmde bir devin küçük bir kız çocuğu ile kurduğu arkadaşlık konu alınırken yapım güzel sosyal mesajlar içeriyor. Yönetmenliğini Steven Spielberg'in yaptığı ve senaryosunda Steven Spielberg'in çalıştığı filmin öyküsü şöyle; Güzel bir eğitim alması için ailesi tarafından çok küçük yaşta yatılı okula verilmiş olan Sophie, geceleri öğretmenlerinden ve arkadaşlarından gizli bir şekilde küçük kedisini yatakhaneye alarak dergileri karıştırıyordur. Bir gün bu hapisten kurtulduğunda kendi dergisini hazırlayacak ve insanlara yaralı işler yapacak olan Sophie, bir gece yine yatağında gizli gizli baktığı dergisinin üzerinde korkunç bir karartı görür. Odadaki pencereden yansıyan bu karartı Sophie'nin çok yakında gizemli ve eğlenceli bir serüvene çıkmasına neden olacaktır. Sosyal platformlarda yayınlanmaya başlanan BFG filmi sitemizde Türkçe altyazı seçeneği ile yerini aldı.
0        Tarihi :26 Ekim 11:42 İzle

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı – The Secret Life of Pets

Geçtiğimiz günlerde vizyondaki yerini alan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı (The Secret Life of Pets) filmi animasyon, komedi türündedir. Oldukça sevimli olan evcil hayvanların gizli yaşamlarına ışık tutan film, sahipleri yokken onların evde neler yaptığını anlatıyor. Yönetmenliğini Chris Renaud ile Yarrow Cheney'in üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda bir çok başarılı isim yer alıyor. Filmde; Sahibi Katie ile birlikte Amerika'nın Manhattan bölgesinde küçük bir evde yaşayan Max, oldukça güzel, sağdık ve sevimli bir köpektir. Sahibesi Katie'yi çok seven ve o her işe gittiğinde bıkmadan onun gelişini bekleyen Max, bir gün dış dünyada arkadaşlarının yaptığı keyifli ev toplantıları olduğunu öğrenir. Artık Katie gittiğinde evde boş boş oturup onu beklemek zorunda değildir. Sıradan geçen günlerin ardından bir gün hayatının tam merkezine çöreklenen Luke, Katie'nin sokaktan bulduğu ve yalnız kalmaması için eve aldığı bir köpek olur. Cüssesi itibari ile evdeki her şeye sahip olan Luke, Max ile Katie arasındaki ilişkiye günden güne zarar vermeye başlayacaktır. Yaşadığı sorunları daha fazla dayanamayan ve Luke'nin evden gitmesi için elinden geleni ardına koymayacak olan Max, çok yakında uzun soluklu bir maceraya atılacaktır. Sizce de siz yokken evcil hayvanınız uslu uslu bir köşede oturuyor mu? eğer böyle düşünüyorsanız sitemizde animasyon komedi kategorisinde yer alan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı filmimize göz atmanızı tavsiye ederiz. İyi seyirler.
0        Tarihi :10 Eylül 11:35 İzle

D’Artagnan’ın Kılıcı – Code M

Tatillerinizi ve boş zamanlarını ailenizle film izleyerek değerlendirmek istiyorsanız Code M (D’artagnan’ın Kılıcı) filmi tam size göre. Derek de Lint, Peter Paul Muller ve Raymond Thiry gibi çocuk oyunculardan oluşan kadrosu ile keyifli bir maceranın hikayesini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Dennis Bots'u görüyoruz. 2015 yılında Hollanda'da çekilen filmin konusu merak edenler için kısaca şöyle; Henüz 16 yaşında genç bir kız olan Isabel, dedesinden dinlediği bir savaş hikayesiyle birlikte yollara düşer. Geçmişte yaşayan ve büyük savaşlara yön veren D’Artagnan'ın kılıcını bulmaya çalışan Isabel, dedesi ölmeden önce onu bularak hayallerini gerçekleştirmeye çalışacaktır. Arkadaşları ile çıktığı yolculukta çeşitli maceralar yaşayacak olan Isabel, elindeki haritayı tamamlamaya çalışacaktır. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :9 Ağustos 12:38 İzle

Heidi

Belkide bir çoğumuzun kitaplardan okumuş ve hikayesine her zaman imrenmiş olduğumuz Heidi, şimdi beyaz perdeye taşınıyor. 2015 yapımı olmasına rağmen ülkemizde bu yıl vizyona girecek olan Heidi, kitaptan esinlenerek hazırlanmış kurgusunda oldukça keyifli bir hikayeyi izleyicisine sunacak. Bruno Ganz, Katharina Schüttler ve Maxim Mehmet'in oyuncu kadrosunda rol aldığı filmin yönetmenliğini Alain Gsponer yapıyor. Filmin konusu; Çok küçük yaşta ailesinin başına gelen talihsiz bir kaza üzerine Alp'lerde bir başına yaşayan büyük babasının yanına gönderilen Heidi, henüz 8 yaşına gelmiş ve bir çok sorumluluğu üstlenmiştir. Dağın uçsuz bucaksız sonsuzluğunu seven ve hayatının uzun bir kısmını daha burada geçirebileceğinden emin olan küçük kız, sevimsiz teyzesinin kendisini Almanya'lı bir aileye para karşılığı evlatlık olarak vermesi ile bir anda tüm yaşantısı değişir. Artık dağlarda bir başına yaşayan ve otlamaya gelen kuzularla vakit geçiremeyecek olan Heidi, ailesinin tek kızı Clara'ya bakıcılık yapmaya başlar. Belden aşağısı tutmayan ve bir tekerlikli sandalyeye çok ufakken mahkum olmuş olan Clara, iyileşme ihtimali olmadığı için hayata küsmüş bir kızdır. Küçük arkadaşını hayata döndürmekte Heidi'ye düşecektir. İki dostun arasında oluşan bağ tabuların yıkılmasına ve her ne konumda olursan ol hayatın yaşamaya değer olduğunu herkese gösterecektir. Keyifli seyirler dileriz.
0        Tarihi :4 Temmuz 12:10 İzle

Kayıp Balık Dori – Finding Dory

2 Eylül 2016 tarihinde vizyona girecek olan Kayıp Balık Dori (Finding Dory) filmi izleyici tarafından oldukça merak edilen yapımlardan biri. Eğlenceli kurgusu ve keyifli sahneleri ile bir hedef uğrunda harcanan emekleri ve aile bağlarının önemine değinen filmin yönetmenliğini Andrew Stanton yapıyor. Filmin seslendirme kadrosunda Eugene Levy, Ellen DeGeneres ve Diane Keaton gibi başarılı isimlerin yer aldığı yapımın konusu kısaca şöyle; Yaşadıklarını sürekli unutan, öz güvensiz, utangaç ve sevimli bir cerrah balığı olan Dory, bu güne kadar ailesi olmadan tek başına yaşamıştır. Onları çok küçükken kötü bir kaza sonrası kaybeden ve daha sonra tekrar bulamayan Dory, yaşadığı hüzün ve acı ile günden güne büyümeye başlar. Tüm günlerini iki arkadaşı Nemo ve Marlin ile geçiren Dory, bir gün ailesini özlediğini fark eder. Hiç bilmediği derin okyanuslara ve sığ sulara doğru yol alacak olan Dory, kendisini henüz nelerin beklediğinin farkında değildir. Bu yolculukta Nemo ve Marlin'in yardımını alacak olan küçük bakalım özlem duyduğu ailesini bulabilecek midir? İyi seyirler.
0        Tarihi :30 Haziran 11:59 İzle

Brothers of the Wind – The Way of the Eagle

İki canlının doğada ve yaşamda birbirlerine ne kadar ihtiyaç duyduğuna değinen filmi konusu küçük bir kartalın genç bir çocukla birlikte büyüyüşünü anlatıyor. Baş rollerini Jean Reno ve Tobias Moretti'in paylaştığı yapımın yönetmenliği Gerardo Olivares ile Otmar Penker'e ait. Medyada reklamları çıkmayan ancak keyifli bir öyküyü anlatan filmin konusunu özetlemek gerekirse şöyle; Hayvanların yaşamına çok küçük yatan beri merak duyan ve büyük babası ile birlikte sürekli doğa gezileri yapan Lukas, bir gün ormanın derinliklerinden gelen bir sese kulak verir. Küçük bir yaşam çığlığı o kadar acınası ve yalnızdır ki Lukas, sese doğru gitmeden edemez. Henüz yeni doğmuş ve bir kaza üzeri dağ yamaçlarından ormanın derinliklerine gelmiş olan küçük bir kartal kendisini fark ettirmek için bu yoolu deniyordur. Yaptıklarında da oldukça başarılı çıkmıştır. Zira küçük kartalı alarak büyüyene kadar bakımını üstlenecek olan Lukas, muhteşem bir mucizenin her anına şahit olacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :24 Haziran 12:57 İzle

Sex Melekleri

Bruno Carla, güzel bir kız arkadaşı ve düzenli bir seks hayatı olmasına rağmen içindeki isteklere ve arzulara karşı koyamıyordu. İçindeki eş cinselliği herkesten sır gibi saklayan Carla'nın bu sırrı Rai ile tanışınca gün yüzüne çıkacaktı. Kendisiyle aynı duyguları paylaşan birini bulduğu için çok mutlu olan Carla, kız arkadaşına Rai, ile birlikteyken basılınca işler karışacaktı. Kız arkadaşı her ne kadar Carla'yı terk etse de, ondan kopamayacak ve onunla barışacaktı. Fakat, tek bir şartı vardı, o da Carla, Rai ile olan ilişkisini ondan uzak tutacaktı.
1        Tarihi :7 Haziran 14:05 İzle

Karlar Kralı Norm – Norm Of The North

Türünün sahip olduğu hiç bir yırtıcı özelliği taşımayan Norm, kutupların en güzel hayvanları beyaz ayılardan biridir. Şen ve komik tavırları ile bölgenin en dikkat çekici hayvanı olan Norm, aynı zamanda cinslerinin dışında insanlarla iletişim kurma özlliğine sahiptir. Bu durum buzla kaplı diyarlarında hiç bir işe yaramasa da bir gün şehre inmeye aklına koymuş olan Norm'u bir çok beladan kurtaracaktır. Genç ayının heyecanla eklediği gün çok yakın zamanda gelecektir ancak farklı olaylar incirinin sonrasında. Zira Mr. Greene isimli bir iş adamı şehirde yaptığı konaklama tatil köylerinin üzerine kutuplarda da büyük bir yapıt yapmaya karar vermiştir. İnsanların her zaman uğrak yeri olabileceği ve alışveriş merkezlerinin bulunacağı proje ne yazık ki Norm ve tüm arkadaşlarının evlerini yok edecektir. Bir gün küçük hayvanat bahçelerinde yer alma riskine rağmen bu işi halletmeye karar vermiş olan Norm, saygın iş adamı ile küçük bir anlaşma imzalayarak şehe gidecektir. Genç adamın planlarını bozmak için elinden geleni yapacak olan Norm aynı zamanda şehirde kendisine yeni bir yaşam tarzı edinecektir. İyi Seyirler.
0        Tarihi :6 Haziran 10:52 İzle

Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden – Alice Through the Looking Glass

2016 yılının Mayıs aynda vizyona gider ve izleyicisine keyifli dakilar sunan Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden (Alice Through the Looking Glass) filmi yeni maceraları ile yine çok eğlendirecek. James Bobin'in yönetmenliğini yaptığı, Johnny Depp ve Mia Wasikowska'nın baş rollerini paylaştığı yapımın konusu şöyle; Babasının kendisine emanet ettiği gemi ve mürettebar ile üç sene boyunca denizlerde kaptanlık yapan Alice Kingsleigh, son korsanlarıda altt ettikten sonra nihayet Londra rotası çizdirmeye karar vermiştir. Uzun bir aradan sonra karaya ayak basacak ve annesi ile yeniden görüşmeye başlayacak olan Alice, bundan sonra sefere çıkacak mı? yoksa daha normal bir hayat mı sürecek bilmiyordur. Ancak bir süre topraklarından ayrılmamaya kararlıdır. Tabi harikalar diyarının kapıları yeniden açılana dek. Çok yakında gizemli bir aynanın geçit oluştuması ile harikalar diyarına yeniden dönecek olan Alice, dostları ile keyifli vakit geçirmeye başlayacaktır. Ancak Çılgın Şapkacı'da bir sorun vardır. Tüm olaylardan şikayet eden ve hayatında oluşan iyi, kötü hiç bir unsuru sevmeyen Çılgın Şapkacı, zaman adamı tarafından lanetlenmiştir. Bu olayı çözecek olan kişi ise Alice'dir. Dostları için yeniden büyük bir mücadeleye girişecek olan Alice, aslında normal hayatın kendisine göre olmadığına karar verecektir. İyi Seyirler.
0        Tarihi :3 Haziran 12:52 İzle

Beni Aya Uçur – Fly Me To The Moon

Doğduğu günden beri sadece uçmanın kendisine yetmediğine inanan Nat, eklembacaklı tayfasından sevimli ve yaramaz bir sinektir. Henüz küçük olduğu için bir çok istediği için ailesinden izin almayan Nat, son olarak reklamlarda gördüğü Apollo 11 uzay aracına binmek istemiştir. Aslında sadece binmekle kalmayıp aynı zamanda uzaya çıkmak isteyen Nat, bu isteğini kimsenin kabul etmeyeceğini bildiği için kandırmayı başardığı 2 arkadaşı ile birlikte son gün araca binmeyi başarır. Uzay adamlarının oksijen tüplerinin içine saklanan ve uzun araştırma süreci boyunca orada kalmayı planlayan Nat ve arkadaşları ailelerinin kendilerini merak edebileceğini hesaba katmamıştır. günden güne yeni şeyler öğrenen 3 sinek kıskanç rakipleri tarafından çok yakında bozguna uğratılacak ve kötü bir savaşla baş başa bırakacaktır. Savaşta sonuna kadar mücadele edecek olan Nat ve arkadaşları çok yakında dünyaya dönecek ve birer kahraman olarak anılmaya başlanacaktır. 3 küçük sineğin uzay macerası hakkında keyifli ve bir o kadar eğlenceli bir film sunan Beni Aya Uçur filmi animasyon filmleri ile tanıdığımız Ben Stassen tarafından yönetiliyor. Christopher Lloyd, Robert Patrick ve Nicollette Sheridan'ın sesinden tanıdığımız bu üç küçük kahramanın macera dolu serüvenini kaçırmayın. İyi seyirler.
0        Tarihi :5 Nisan 13:37 İzle