Belgesel izle

Rüzgar Gibi – Come il vento

2013 yılında İtalya ve Fransa ortaklığında çekimlerine başlanan Rüzgar Gibi (Come il vento) filmi aynı yıl içerisinde sinema perdelerindeki yerini almış ve izleyici tarafından yoğun ilgi görmüştür. Baş rolünü Valeria Golino'nun canlandırdığı film oldukça cesurca çekilmiş bir hapishane yapımlarından biri. Dünyada ilk olarak bir hapishane müdürlüğüne atanan Armida Miserere isimli bir kadının görevi boyunca yaşadığı sorunları ve olayları konu alan filmin yönetmenliği Marco S. Puccioni'ye ait. Filmin senaryosunda da harı sayılır bir katkıda bulunan Marco S. Puccioni yapımın öyküsü için Nicola Lusuardi ile birlikte çalışmıştır. Merak eden izleyiciler için filmin öyküsü; Genç, cesur ve güzel bir kadın olan Armida Miserere, ülkede daha önce kimsenin cesaret edemediği bir işe kalkışmış ve o dönemin en kötü olaylarının yaşandığı bir hapishaneye müdire olarak göreve başlamıştır. Psikolojik sorunları, terör destekçileri ve mafya bağlantılı isimlerin bir arada kaldığı bu hapishane Armida'nın ya sonu olacak ya da kısa zamanda daha iyi konumlara gelmesini sağlayacaktır. En zirvedeki işi hedefleyen Armida, önüne koyulan engellere rağmen hedefinden vazgeçmeye niyeli değildir.
0        Tarihi :17 Kasım 10:39 İzle

Demir Yumruk – Hands Of Stone

1951 yılında Panama'da dünyaya gelen efsanevi boksör Roberto Durán'ın hayatını ve kariyerindeki en iyi olarak bilinen şampiyonluk maçını konu alan Demir Yumruk (Hands Of Stone) filmi Jonathan Jakubowicz'in yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Genç boksörü filmde Edgar Ramirez canlandırırken antrenörüne de tecrübeli oyuncu Robert De Niro hayat veriyor. Filmde; Yoksul ancak mücadele gerektiren bir yaşamı olan Roberto Durán 16 yaşında başladığı boks kariyerinde hızla yükselmeye ve büyük paralar kazanmaya başlamıştır. Yokluk gördüğü için aile kavramına ve onların yaşamına oldukça önem veren Roberto, küçük bir şampiyonluk maçı sonrası oldukça başarılı bir antrenör tarafından eğitilmek için teklif alır. Teklifi kısa bir zaman sonra kabul eden ve hayatına yepyeni bir sayfa açan Roberto, bundan sonra daha büyük mücadeleler uğrunda savaşacak ve yaşamını yeniden şekillendirecektir.
0        Tarihi :3 Kasım 15:10 İzle

Discovery Belgesel İzle

Hayatı boyunca farklı aktivitelere ve eğlence anlayışlarına sahip olmuş olan Bear Grylls, 1974 Haziran doğumlu bir maceracıdır. Evli iki çocuk babası Bear Grylls, yaşam imkanı neredeyse yok denebilecek kadar az yerlerde hayatını sürdürmeye çalışmış üniversiteden sonra 3 yıl Sas komandosu olarak devletine hizmet etmiş bir adamdır. Discovery kanalında tanıdığımın bu çılgın adam Alaska'da çok az insanın cesaret edebileceği yerlerde yaşamını sürdürmeye ve oradan kendi yöntemleri ile kurtulmaya çalışacak. Vahşi doğa denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Bear Grylls'in bu macerasında gelin bizde ona eşlik edelim. İyi seyirler.
0        Tarihi :28 Ekim 12:45 İzle

Virunga

2014 İngiltere ve Kongo Cumhuriyeti ortak yapımı olan Virunga filmi hayvan hayatını ve onlara karşı yapılan amaçsızca saldırıları konu alıyor. Yönetmenliğini Orlando von Einsiedel'in yaptığı film tamamen gerçek bir senaryodan kurgulanıyor. Hayvanların üzerinde yapılan baskıyı ve insanların ormanları nasıl hoyratça kullandığı bir nevi anlatmaya çalışan filmin trajik kurgusu sizi de çekecek. Merak edenler için yapımın konusu şöyle; Nesli tükenmekte olan bir çok maymun ve goril türünün yaşadığı Kongo Virunga Milli Parkını koruyan koyucular bir sabah, parka doğru ilerleyen bir kaç askeri aracın olduğunu fark eder. M23 gibi güçlü silahlarla tehdit edilen hayvan yaşamı koruyucuların ve çevre halkın huzurunu bozmaya başlayınca askeri birliklerin karşısında cephe alacak olan park koruyucuları canlarını hiçe sayarak bu muhteşem varlıkların haklarını korumaya çalışacaklardır. Ancak başarılı olmak medyanın yapacağı baskı sonucunda görülecektir.
0        Tarihi :16 Ağustos 11:17 İzle

Sessizliğin Bakışı – The Look of Silence

2014 yılında en iyi belgesel yapımı olarak Finlandiya'nın Oscar adayı olan Sessizliğin Bakışı (The Look of Silence) filmi, eleştirmenler tarafından oldukça beğenilmiş ve bir çok akademik ödüle layık görülmüştür. Filmde Endoneya'nın 1960 yılında yaşadığı sıkıntılı günler anlatılırken, Adi isimli bir gencin abisi hakkında anlattıkları kan donduruyor. Zira hükumete karşı büyük savaşlar veren Adi, bu güne dek her zaman abisinin ve masumluğunu kanıtlamak için elinden geleni yapmıştır. Ancak o dönemlerde insana değer verilmediği gibi adalette yoktur. Sessiz bakışlarında bir çok acıyı barındıran Adi, 90 dakika boyunca anlattığı olaylarla sizi de hüzne boğacak. Canını yakan insanlardan hala hesap sorma peşinde olan Adi, yaptıkları ile yüreğini ferahlatmaya çalışacak. Yaşanan dramın ve büyük travmaların anlatıldığı Sessizliğin Bakışı filmi belgesel ve biyografi seven sinema severler için oldukça başarılı bir örnek. İyi seyirler.
0        Tarihi :25 Nisan 13:05 İzle

Racing Extinction

2009 yılında başarılı yönetmen Louie Psihoyos, tarafından çekilen The Cove filmi, belgesel türünde farkındalık yaratmış ve oscar kazanmıştır. Deniz canlılarına yapılan korkunç işkencelerden ve onların ölümlerine sebep olan insanlardan bahseden Louie Psihoyos, bu kez de nesli tükenme tehlikesi yaşayan hayvanların zorlu yaşamına ışık tutuyor. Bir çok hayvan sever ve ünlü oyuncularla çektiği Racing Extinction filmi yine izlenmesi gereken yapımlardan biri olmuş. Amerika, İngiltere, Çin ve HongKong'da geçen belgesel sürecini en iyi şekilde izleyiciye sunan 90 Dakikalık filmin yardımcı yani oyuncu kadrosunda da Elon Musk, Louie Psihoyos, Jane Goodall gibi isimler yer alıyor. İyi Seyirler.
0        Tarihi :12 Nisan 10:59 İzle

Meru

Amerika ve Hindistan gibi bir kaç ülkenin ortak yapımı olan Meru filmi gerçek bir hikayeden esinlenerek hazırlanmıştır. Belgesel tadında kurgulanan filmin konusu daha çok dağ tırmanışı yapan sporcuların ve bu işe tutkun olan insanların zorlu süreçlerini konu alıyor. Hayatlarını tehlikeye atarak yaptıkları bu spor belkide bir çoğunun ölümüne neden olurken, hayatlarını hiçe sayarak ulaştıkları zirve, onlar için ödül olarak adlandırılıyor. 2015 yılının en iyi belgesellerinden biri olan Meru, ilk gösterimini Sundance Film Festivali’nde yapmış ve daha sonra bir çok festivalde de gösterime sunulmuştur. Sinema severlerin heyecanla izleyeceği filme bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Keyifli Seyirler.
0        Tarihi :14 Mart 12:00 İzle

My All American

Takımının en iyi oyuncularından biri olan Freddie Steinmark, çocuk yaştan beri amerikan futboluna gönül vermiş genç bir adamdır. Küçük bedenine rağmen yeterli kondisyonunu ve hocasının kendisini çok fazla çalıştırması Freddie'ye oldukça fayda sağlamıştır. Takımının şampiyonluk yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlemesi genç adamın neşesine ve enerjisini motive ederken bacağında yaşamaya başladığı rahatsızlık Freddie'yi oyuncu koçundan sonra sağlık merkezine kadar sürükler. Profesyonel tedavi sürecinden geçen ancak bacağının ameliyat olmadan iyileşemeyeceğini öğrenen Freddie, tüm futbol kariyerini bir kenara bırakmak ve bu zorlu süreçte mücadele etmek zorunda kalacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :9 Mart 8:56 İzle

Steve Jobs

24 Şubat 1955 yılında San Francisco'da dünyaya gelen Steven Paul Jobs'ın çocukluğundan başlayarak tüm yaşam öyküsünün anlatıldığı Steve Jobs filmi efsane yönetmen Danny Boyle tarfından hazırlamıştır. 20. yüzyılda teknoloji adına bir çok başarılı işlere imza atmış olan Steve Jobs, Apple'ın da kurucu ortaklarından biridir. Hayatı boyunca hep bir mücadele içerisinde olan genç adam, farklılığı ve yenilikleri dünyaya kabul ettirebilmek için elinden geleni yapmıştır. Her geçen gün başarılarına başarı katan Jobs, 1984 yılında Macintosh'u 1988 senesinde NeXT'i ve 1998'de iMac'in yapımlarında yer almıştır. Yepyeni bir teknoloji çağı başlatan Jobs'un keyifli ve ilham verici hayat hikayesine sizde tanık olmak istiyorsanız Biyografi ve dram kategorilerinden filme ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.
0        Tarihi :3 Mart 0:15 İzle

Sevastopol İçin Savaş – Battle for Sevastopol

Kadınlar hakkında ki tüm tabuları yıkan başarılı nişancı Lyudmila Pavlichenko’nun yaşam öyküsünü anlatan Sevastopol İçin Savaş ( Battle for Sevastopol) filmi yıldız yönetmen Sergei Mokritsky tarafından beyaz perdeye sunulmuştur. İMDB'den oldukça yüksek bir puan alan film, tarihte çok fazla yer verilemeyen kadınların başarılarını da gözler önüne seriyor. Öğrencilik dönemlerinde başlayan film genç kadının 1937-1957 tarihleri arasında geçen tüm yaşam öyküsüne odaklanıyor. İzlemek için keyifli bir dram filmi arıyorsanız işte bu film tam size göre. İyi Seyirler.
0        Tarihi :22 Şubat 8:21 İzle