Bilim Kurgu Filmleri

Doktor Strange – Doctor Strange

4 Kasım 2016 da vizyondaki yerini alan Doktor Strange (Doctor Strange) filmi Scott Derrickson'un yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Baş rollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams 'ın yer aldığı filmin senaryosunu Thomas Dean Donnelly ile Joshua Oppenheimer yazmıştır. Filmin konusu; İş hayatında oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Stephen Strange, yaşamının büyük bir çoğunluğunu işine ayırmış ve bir çok hastaya umut olmuştur. Beyin hakkında yaptığı araştırmalar ve çalışmalar Stephen Strange'nin neredeyse tüm gününü harcamasına neden olurken bir gün genç adam çok önemli bir toplantıya yetişmeye çalışırken korkunç bir kaza yaşar. Beyninde çatlaklar oluşan ve apar topar hastaneye kaldırılan Stephen, kaza sonrası başka bir boyutta Ancient One ile tanışır. Mental bir yolculuğa çıkan ikili geri döndüklerinde Stephen, önemli görevleri üstlenen bir kahraman olacaktır. Zira Ancient'in ona bahşettiği güç Stephen için zorlu ancak insanlar için önemli bir değer olacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :9 Kasım 13:49 İzle

Gökdelen – High-Rise

Zengin insanların ve alt tabakadakilerin sınıf farkına değinen Gökdelen (High Rise) filmi ünlü yönetmen Ben Wheatley tarafından hazırlanmıştır. 2015 yılında Avrupa Ülkelerinde vizyona giren filmin baş rollerini Tom Hiddleston ve Jeremy Irons, paylaşırken iki yetenekli oyuncuya Sienna Miller, Luke Evans, Elisabeth Moss eşlik etmiştir. Filmde her insanın tatmak istediği konforun ve lüksün bulunduğu bir gökdelen odak noktası. Burada yaşayan insanlar diğerlerinden daha üstün. Yada kendilerini öyle görmeleri emredilmiş. Zira içlerinde günden güne büyüyen ve hizmet gördükçe üstünlük kazanan egoları insanların bedenlerini, düşüncelerini ele geçirmiş ve diğerlerine göre daha üstün olduğunu insan beynine ince ince işlemiştir. Bu durumda mağdur olan diğer insanlar ise koyulan sınıf farkını ve kendilerininde görmek istediği lüks hayatlara kavuşmak istemişlerdir. Ancak arada olan çizgi ve düşünülen hayatlar sadece insanların sınırlandırdığı kadar var olan ve gerçekçi değildir. Psikolojik düşüncelerin üzerine kurgulanmış keyifli bir yapım olan Gökdelen filmine sitemizde çeşitli seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.
0        Tarihi :8 Kasım 11:17 İzle

Midnight Special

Midnight Special filminin konusu; Genç ve cahil olduğu dönemlerde dini bir tarikata bağlanan Alton, tarikatla ilgili bazı sırları öğrendikten sonra ayrılma kararı almıştır. Güzel dönemlerini hibe ettiği tarikattan sonra muhteşem bir kadınla evlenen ve bu evlilikten bir oğlu olan Alton, oğlu henüz bebekken ondan bazı farklılıklar olduğunu keşfeder. İnsanların öğrenmemesi gereken özelliklere sahip olan küçük çocuk kısa zaman sonra, Alton’un eskiden bağlı olduğu tarikat tarafından fark edilecek ve eğitilmek üzere genç adamın elinden alınacaktır. Küçük oğlu için daha güzel bir gelecek hazırlamak isteyen Alton, çok yakın oğlu için amansız bir mücadeleye girişecektir. İyi Seyirler.
0        Tarihi :7 Kasım 12:45 İzle

Uzay Yolu 3: Sonsuzluk – Star Trek Beyond

2009 yılından beri değişmeyen oyuncu kadrosu ile yeni serüvenlerin hazırlandığı Star Trek film serisi bu yıl 3. yapımı Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond) ile geri döndü. Justin Lin'in yönetmenliğinde hazırlanan filmin yapımcılığı yine sevilen Amerika'lı film yapımcı J.J. Abrams'a ait. Başarılı bir bilim kurgu yapımı olan film Anton Yelchin'in vefat etmeden hemen önceki tamamladığı son filmlerden biri. Oldukça keyifli bir kurguya sahip olan filmin konusu merak eden takipçileri için şöyle; Atılgan isimli uzay mekiği ile 5 senelik görevlerine başlayan lider Kirk, 3. yılı devirmişti. Bir kaç aya kadar her şey iyi giderken son zamanlarda uzay mekiği sorunlar çıkarmaya başlamıştı. Mürettebat canları için endişe ederken Kirk, dünyadaki kule ile kurulu olan iletişimini de kaybeder. Henüz görevini tamamlamasına 2 yıl varken yaşananlar korkunçtur. Artık yaşamları için mücadele edecek olan Kirk ve mürettebatı büyük bir çıkmazdayken hiç beklemedikleri bir savaşla karşı karşıya kalacaklardır.
0        Tarihi :3 Kasım 11:36 İzle

Yarına Dönüş – Alles Voor Lena

2015 Belçika yapımı olan Yarına Dönüş (Alles Voor Lena) filmi Lukas Bossuyt'in senaristliği ve yönetmenliği ile hazırlanmış bilim kurgu yapımıdır. Koen De Graeve, Matteo Simoni ve Leo Achten'in baş rollerinde yer aldığı filmin öyküsü merak eden izleyiciler için şu şekilde; Dünya ve teknolojinin hızla geliştiği yıllarda tarih 2040'a kadar ulaşmıştır. Bir çok teknolojik alet gelişmiş ve bilim insanları dünyadaki bir çok sorunu gidermiştir. Her şey hızla değişirken genç bir bilim adamı tuhaf bir keşfe imza atar. Geçmişe gönderdiği mail kısa bir süre içerisinde cevaplanmıştır. Tuhaf ama gerçek olan bu durum genç bilim adamının sevgilisi için bazı şeyler yapmasına neden olur. Geçmişte yaşadığı kaza sonrasında kötürüm kalan genç sevgilisinin yaşadıklarını değiştirir. Ancak bu durum beraberinde bir çok felakete sebep olacaktır.
0        Tarihi :2 Kasım 13:14 İzle

Hayalet Avcıları – Ghostbusters

70'li yılların sonunda bir sinema filmi olarak izleyiciye sunulmuş olan Hayalet Avcıları (Ghostbusters) filmi 30 yıl sonra yeniden sinema perdeleri ile buluşuyor. Kristen Wiig, Melissa McCarthy ve Kate McKinnon gibi ünlü isimlerden oluşturulan yepyeni oyuncu kadrosu ile hazırlanan filmin yönetmenliğini Paul Feig yapıyor. Filmde; Doğa üstü varlıklara doğuştan merakları olan Erin ve Abby, uzun zamandır tanışan iki sıkı dosttur. Onların gerçekliğine ve varlığa inanan iki arkadaş 20'li yaşlarda bir kitap yazmış ve bekledikleri ilgiyi göremeyince yazarlık heveslerini rafa kaldırmışlardır. İki farklı yönde kariyerlere atılan ve oldukça başarılı olan Erin ve Abby, bir gün kitabın yeniden gün yüzüne çıkması ile alay konusu olmuş ve sosyal medyadan yağan mesajlarla büyük bir çöküntü yaşamışlardır. Psikolojik olarak inandıkları doğruları kanıtlayamamanın ezikliğini yaşayan iki arkadaş, Bir gün yazdıkları ve yapılması gereken her şeyin doğru olduğunu kanıtlayacaktır. Zira Manhattan'a dadanan bir hayalet sürüsü insanların huzurunu bozmaya başlayacaktır. Sokaklarda kol gezen ve insan yaşamını tehdit eden bu durum çok yakında Erin ve Abby'nin kurduğu küçük bir ordu ile def edilmeye çalışılacaktır.
0        Tarihi :1 Kasım 11:53 İzle

They Call Me Jeeg Robot – Lo Chiamavano Jeeg Robot

2015 İtalya yapımı olan They Call Me Jeeg Robot (Lo Chiamavano Jeeg Robot) filmi bilim kurgu ve aksiyon seven izleyiciler için keyifli bir örnek. Boş zamanlarını değerlendirmek adına film izlemeyi seçerseniz Lo Chiamavano Jeeg Robot filmini tercih etmenizi öneririz. Filmde; Kendi çapında küçük soygunlar yaparak geçinen Enzo Ceccotti, 25 yaşına gelmiş yetişkin ve olgun bir adamdır. Kız arkadaşı ile yaşadığı küçük evde yaptıklarında huzursuz olsa da dengesiz bir mutluluk içerisindedir. ATM soygunları ve yaşlı insanları kandırarak aldığı paralar bir gün Enzo'nun başına bela olur. Zira kendisini uzun süredir takip eden polis memurları sonunda Enzo'yu sonunda iş üzerinde yakalar. Soluksuz bir kaçışın ardından kendini ülkenin kanalizasyonları geçen nehrine atlayarak kaçmayı başarır. Nehrin dibinde ulaştığı sırada daha önce hiç rastlamadığı bir nesne ile karşılaşan Enzo, nesnenin tuhaf etkisini eve vardığında hissedecektir. Hiç beklediği bir güç nehirden çıktıktan sonra bedenine yüklenecek ve genç adamın bazı özle güçlere sahip olmasını sağlayacaktır. Bundan sonra daha değişik ve aksiyonlu bir hayata başlayacak olan Enzo, küçük yaştan beri hedeflediği isteklerine elde ettiği güçlerle ulaşmaya çalışacaktır.
0        Tarihi :26 Ekim 13:24 İzle

Dünya: Yeni Bir Başlangıç – After Earth

2013 yılının Haziran ayında vizyona girmiş olan Dünya: Yeni Bir Başlangıç (After Earth) filminin baş rollerini Will Smith ve oğlu Jaden Smith canlandırıyor. Amerika yapımı 106 dakikalık bir film olan Dünya: Yeni Bir Başlangıç, M. Night Shyamalan'ın yönetmenliğinde hazırlanmış. Filmde; Dünya'nın yaşanılmaz bir yer olarak kabul edilmesinin ardından hayatlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamış olan insan ırkı, tüm sorunların giderilmesinin ardından daha sağlıklı bir yaşam sürmeye başlamıştır. İnsanlar gezegenin türüne göre kendilerine yeni işler kurmaya başlarken Cypher Raige gezegende kurulan askeri kuruluşlardan birine üye olmuştur. Sık çıktığı görevlerle gezegende hayatı daha yaşanır kılarken Cypher Raige, yeni bir görevi daha atlatmış ve evine geri dönmüştür. Artık sadece küçük oğlu Kitai'ye babalık yapacak ve uzun süreli izin kullanacak olan Cypher Raige, korkunç bir meteorun yaşam alanlarına çarpması ile dünyaya sürüklenmeye başlar. Küçük oğlundan başka evinde yaşayan kimsesi kalmamış olan Cypher, Kitai'nin yaşama tutunması için elinden geleni yapacak ve bunun için henüz 13 yaşındaki çocuğu zorlu yaşam koşullarında sınava tabii tutacaktır.
0        Tarihi :3 Ekim 11:41 İzle

Capsule

2016 İngiltere yapımı olan Capsule filmi bilim kurgu, dram ve tarih konulu merak uyandıran bir yapım. Daha önce bu türde bir çok film izleyiciye sunulmuş ancak Capsule bu filmlerden oldukça farklı. Baş rollerinde Edmund Kingsley, Lisa Greenwood ve Nigel Barber'in yer aldığı film düşük bir bütçe ile hazırlanmış, yönetmenliğini Andrew Martin üstlenmiştir. Filmde; Araştırmaya ve yeni bilgiler edinmeye oldukça meraklı bir adam olan Guy Taylor, uzay teknolojileri bölümünü bitirdikten sonra kozmonot olmak için yüksek eğitimler almaya başlamıştı. Kariyerinin 6. yılında hayatında daha önce hiç bir insanın tadamadığı bir duyguyu tatma şansı yakalayan Guy, çalıştığı şirketin uzaya göndereceği ilk uzay aracını kullanacaktır. Her zaman böyle bir deneyimi olmasını isteyen Guy, aracın ateşlenmesinden sonra korkunç engellerle karşı karşıya kalacaktır.
1        Tarihi :24 Eylül 13:15 İzle

ARQ

2011 yılında Jake Gyllenhaal'ın baş rollerini canlandırdığı Yaşam Şifresi filminin bir benzeri olarak çekilmiş olan ARQ yıldız yönetmen Tony Elliott tarafından hazırlanmıştır. Oyuncu kadrosunda Rachael Taylor, Robbie Amell ve Adam Butcher, gibi bir çok başarılı ismin yer aldığı yapımın konusu merak edenler için şöyle; İnsan hayatını iyileştirmek adına bir süredir çeşitli çalışmalar yapmakta olan genç bilin insanları bir gün tuhaf bir yöntem için sürekli aynı döngü halinde tekrarlayan bir simülasyon tasarlar. Bunun için Renton ve Hannah çiftini denek olarak kullanacak olan bilim insanları yaşananların sonucunda araştırmalarına yeni bir boyut kazandıracaktır. Henüz hiç bir şeyden haberi olmayan genç çift, bir sabah uyandığında daha önce hiç bulunmadıkları bir depoda olduklarını fark eder. Yaşanan her şey tuhaftır. Kısa bir zaman içerisinde çiftin odasına gaz maskesi kullanan ve yüzü gözükmeyen bir grup adam girer. Şiddet içeren hareketlerde bulunan ve argo bir şekilde hakaret edne bu adamlar Renton'u öldürür. Ancak Renton uyandığında yine karısı ile aynı yatakta ve yaralanmamıştır. Bu durum Renton ve Hannah çiftinin kaçış yolu bulana kadar devam edecektir. Fakat her şey düşünüldüğünden daha iyi tasarlanmış ve genç denekler sınırlarını zorlamak zorunda kalmıştır.
0        Tarihi :20 Eylül 12:18 İzle