Dram Komedi

Edepsiz Kız – Dirty Girl

2010 yılında çekimleri başlayan ve 2012 yılında ülkemizde vizyona giren Edepsiz Kız orijinal adı ile Dirty Girl filmi, komedi-dram kategorilerinde yer almıştır. Baş rollerinde oldukça eski fakat bir o kadar yetenekli isimlerin yer aldığı film daha çok eski Amerika dönemlerine ait. Merak ediyor ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için bir alternatif arıyorsanız Edepsiz kız filmini izlemenizi tavsiye ederiz. Filmin konusu; Geçmişe döndüğümüzde hepimiz okul dönemlerinde farklı tavırlara ve tuhaf giyim tarzına sahip olan bir arkadaşımız olduğunu hatırlarız. Oldukça komik ve sıra dışı gözükseler de tüm erkeklerin gözü hep ondadır. Oldukça alımlı ve her konu hakkında fikirleri olan bu kızlardan biride Danielle'dir. 1987 yılında Norman Lisesi'ne farklı bir okuldan gelerek özel eğitim bölümüne alınan Danielle, kendisi gibi farklı tarzı olan çocuklarla öğrenim görmeye başlamıştır. Farklılığı her açıdan gözlemlenirken genç kızın dikkatini bir anda sınıfın en sessiz ve eş cinselliğe yatkınlığı olan Clarke çeker. Oldukça sessiz ve sürekli ailesinin kendisini askeri okula göndermekle tehdit ettiğinden bahseden bu genç çocuk, kısa bir zaman içinde Danielle'nin en yakın dostu olur. Artık Birlikte aldıkları ev ödevi ile daha da kaynaşacak olan Clarke ve Danielle, yakın bir tarihte eğlenceli bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuk ikilinin kendilerini yeniden keşfetmesini sağlarken, aileleri için tam bir kabus olacaktır.
0        Tarihi :20 Ekim 11:11 İzle

Waffle Street

Dram, komedi türünde oldukça keyifli bir film olan Waffle Street yapımı izlemek için oldukça iyi bir seçim. İnsan hayatında yaşanan sıradan sorunları klişeleşmiş görüntülerin dışında tutan film zorluklar karşısında yeni bir bakış açısı sunuyor. Baş rollerinde Danny Glover, James Lafferty ve Julie Gonzalo'nun yer aldığı filmin yönetmenliğini Ian Nelms ile Eshom Nelms ortak bir çalışma çerçevesinde yapıyor. Filmde; New York şehrinin en ihtişamlı şirketlerinden birinde finans danışmanı olarak çalışan Adams, mutlu bir evliliğe ve lükse bir yaşama sahip olan genç bir adamdır. İşte gösterdiği üstün başarıları ile her zaman el üstünde tutulan Adams, bir gün kriz dolayısıyla işten çıkarıldığını öğrenir. Bu güne kadar işten başka hayatı olmamış olan Adams, iş saatlerinin boşa çıkması ile ne yapacağını şaşırır. İlk günlerde evde geçen vakti her ne kadar keyifli olsa da karısının işe başlaması ile sıkıcı bir hal almaya başlar. Kendisi için bir şeyler yapması gerektiğini bilen Adams, çok yakında eski çalıştığı küçük büroya geri dönecektir. Zira tüm deneyimini kazandığı bu yeri yeni baştan yaratacağını düşünen Adams, beklemediği sorunlarla karşılaşacaktır. Kendi kişiliği ile verdiği bir savaş içerisine girecek olan genç adam, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaktır.
0        Tarihi :18 Ekim 16:40 İzle

Italian Race – Veloce Come Il Vento

Aile bağlarında yaşanan kopuklukları ve bir genç kızın tek başına yaşadığı zorlu hayatı konu alan Italian Race (Veloce Come Il Vento) filmi hedefler uğrunda ödenen bedelleri anlatıyor. Dram kategorisinde yerini almış olan 2016 yapımı filmin yönetmenliğini Matteo Rovere, yaparken baş rollerinde Stefano Accorsi, Matilda De Angelis ve Paolo Graziosi gibi başarılı isimler yer alıyor. Filmin konusu; Çok küçük yaştan beri arabalara tutkulu bir şekilde büyüyen Giulia, babasının ve abisinin birer yarışçı olmasından faydalanarak kariyerini bu yönde şekillendirmişti. Bir çok şampiyonluk yarışlarına giren ve babasının direktörlüğü ile muhteşem işler çıkaran Giulia, geleceğin en parlak isimlerinden sayılırken ansızın başlayan sorunlar ve babasının hayatını kaybetmesi olayların işleyişini, dengesini bozacaktır. Bundan sonra hayatında tek olmak zorunda olan Giulia, abisini kendisine yardımcı olmakta ikna edebilirse önündeki en zorlu işleri kazanacak ve babasından sonra çıkan sorunları kapatmayı başaracaktır. Ancak alkolik ve kendini bilmez olan genç abi bakalım bu yolda Giulia'ya yardım edecek mi? Keyifli seyirler.
0        Tarihi :5 Ağustos 14:57 İzle

Ashby

Geçtiğimiz senenin en başarılı yapımlarından biri sayılan Ashby filmi dram ve komedi kategorisinde yerini almıştı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Tony Mcnamara'nın yaptığı yapımın baş rollerini Emma Roberts, Mickey Rourke ve Zachary Knighton gibi daha bir çok isim paylaşmıştır. Konusu ve kurgusu oldukça merak edilen yapımın özeti şu şekilde; Sürekli ezilen ve zayıflığı ile dalga geçilen bir tip olan Ed Wallis, 17 yaşında genç bir lise öğrencisidir. Kaslı bir vücuda ve patlamış bir öz güvene sahip olmadığı için diğerlerinden farklı bir muamele gören Ed, bir gün yan komşusunun serseri tavırlarına özenmeye başlar. Onunla tanışmak için can atan Ed, tesadüfen yapılan bir konuşmanın ardından yaşlı adamın bir kaç aylık ömrü kaldığını öğrenir. Onun için çok üzülen ve arkadaş olmak için elinden geleni yapacak olan genç çocuk, bu dönemde hayatının en iyi ve en kötü günlerini yaşayacaktır. 100 dakikalık dram, komedi türünde eğlenceli bir yapım olan Ashby filmi ile boş zamanlarınızı değerlendirebilir ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için bu filmi tercih edebilirsiniz. İyi Seyirler.
0        Tarihi :27 Temmuz 13:06 İzle

İçimizdeki Yol – The Road Within

2014 yılında ABD'de çekimleri tamamlanmış olan The Road Within filmi psikolojik problemler yaşayan genç bir çocuğun öyküsünü anlatıyor. Tek dayanağı annesini kaybetmesi ile çeşitli hastalıklara yakalanan genç çocuğun yıllardır görmediği babası ile yeniden kaşı karşıya gelmesi ve hayatında bir çok değiştirmeye başlaması oldukça duygusal sahneler ile süslenmiş. Oyuncu kadrosunda bir çok yetenekli ismin yer aldığı yapımın baş rollerini Robert Sheehan ve Dev Patel paylaşıyor. İzleyicinin merakla beklediği filmin yönetmenliği Gren Wells'e ait. Filmin konusu; Annesinin ölümünden sonra sinir sisteminin kontrolünü kaybeden Vincent, Tourette Sendromu isimli bir hastalığa yakalanır. Kontrol edemediği el kol hareketleri ve ağza alınmayacak küfürler eden Vincent, henüz çok genç ve tedaviye ihtiyacı olduğu için, hiç görmediği babası ile tanışmaya karar verir. Kısa sürede babası Robert'ın yanına taşınana ve Dr. Mia Rose'un sinir hastalıkları ile uğraşan kliniğine yatan Vincent, bu klinikte kendi gibi rahatsız kişilerle arkadaşlık kurmaya başlar. Bu arkadaşlık günden güne amacını aşarken yakın zamanda yapılacak bir çılgınlık Vincent ve arkadaşlarının hayatlarına yeniden şekil vermesine neden olacaktır. Keyifli Seyirler.
0        Tarihi :20 Temmuz 13:06 İzle

5’ten 7’ye – 5 to 7

2014 yılında vizyona girmiş olan 5'ten 7'ye (5 to 7) filmi Victor Levin tarafından hazırlanmıştır. Bu yıl talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden yetenekli oyuncu Anton Yelchin'in baş rollerinde yer aldığı film dram, komedi ve romantik kategorilerinde yer alıyor. Filmde; Genç, yakışıklı ve oldukça yetenekli bir yazar olan Brian, bugüne kadar bir çok kitap yazmış ve ülke gençleri arasında popüler bir anm salmıştır. Tarzı her zaman aynı ve hiç değişmeyen bir kişiliğe sahip olan Brian, bir gün araştırdığı bir konu için şirketin kendisine tahsis ettiği yardımcı asistan Arielle'ye karşı bazı duygular barındırmaya başlar. Orta yaşlı ve evli olan Arielle'nin de kendisine karşı bazı duygular beslediğini fark eden Brian, her ne kadar imkansız olsa da aralarındaki engelleri aşmak için elinden geleni yapar. Her gün 5 ve 7 arasında buluşan ve aşkları için engelsiz bir kaç saat geçiren Brian ve Arielle, bir kaç saatin ardından sıradan yaşantısına geri dönüyordur. Günden güne arlarında oluşan kuvvetli duygular iki aşığın dış dünyadan soyutlanmasına ve geçirdikleri vakitler daha fazla yaşamak istemelerine neden olacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :20 Temmuz 12:52 İzle

Merhaba Benim Adım Doris – Hello, My Name Is Doris

Duygusal bir kişiliğe sahip olan Doris, kısa bir zaman önce çalıştığı şirkette yeni bir adamla tanışmıştır. Kendisinden yaşça küçük ve genç olmasına rağmen adama sırılsıklam aşık olan ve onunla imkansız bir aşk yaşamak isteyen Doris, bu güne kadar yapmadığı işlere ve gençlerin sevdiği aktivitelere başvuracaktır. Zaten kendine has bir tarzı olmasına rağmen daha da farklı gözükmeye çalışacak ve bilmediği sosyal platformlarda hesaplar açarak genç adamı takip etmeye başlayacak olan Doris, küçük yeğenin ve ablasının da yardımlarıyla genç adama yakınlaşmayı başarır. Ancak küçük bir sorun vardır aralarında yaşananlar aşktan çok bir hayal ürünüdür. Eğlenceli bir komedi filmi arıyorsanız hiç durmayın Hello, My Name Is Doris (Merhaba Benim Adım Doris) filmi tam size göre. Yılların eskitemediği güzelliği ve tecrübesi ile bir kez daha kamera karşılarına geçen Sally Field filmin ana karakterini canlandırmıştır. Yönetmenliğini ve senaristliğini Michael Showalter'ın üstlendiği filmi izlemeden geçmeyin. İyi seyirler.
0        Tarihi :16 Temmuz 13:27 İzle

A Man Called Ove – En Man Som Heter Ove

İsveç'in sayılı yapımlarından biri olan A Man Called Ove filmi güzel bir dostluğun temellerini atan iki insanın arasında oluşan bağları konu alıyor. Baş rollerinde Tobias Almborg, Rolf Lassgård ve Anna-Lena Bergelin'in rol aldığı yapıma benzersiz yeteneği ile Hannes Holm önderlik ediyor. Yine filmin senaryosuna hatırı sayılır bir derecede katkı sağlayan yıldız yönetmen Hannes Holm, filmin işleyişi ve anlatığı hikaye ile izleyiciden tam not alacak gibi gözüküyor. Filmde; Sevdiği işinden bir anda yaşı ve yapamadıkları gerekçesi ile kovulan Ove, şimdilerde 59 yaşında yaşlı bir adamdır. Huysuz ve aksi olmasının yanı sıra insanlara her zaman muhalefet olan Ove, herkesin yaptığına karışır ve bir başına küçük evinde vakit geçirir. Her şey dışarıdan bu kadar basit gözükse de Ove'nin içerisinde kopan fırtınalar ve ölen eşine duyduğu özlem yaşlı adamı günden güne yok ediyordur. Her gün yeni bir intihar yöntemi ile kendisini öldürmeye çalışan Ove, karşısına taşınan genç ve hamile bir kadınla tanıştıktan sonra tüm bu yaptıklarına son verecektir. Zira aralarında oluşan bağ Ove'yi yeniden hayata döndürecek ve zorda olsa geçmişin güzel anıları ile yetinmesini sağlayacaktır. İyi Seyirler.
0        Tarihi :15 Temmuz 14:15 İzle

Ailem İçin – Infinitely Polar Bear

Bir babanın ailesi için verdiği mücadeleye ışık tutan Ailem İçin (Infinitely Polar Bear) filmi başarılı yönetmen Maya Forbes'in hayatından gerçek hikayeleri barındırıyor. Oldukça keyifli dram, komedi tadında olan film IMDB'den 10 üzerinden 7.0 puan almıştır. Baş rollerinde Mark Ruffalo, Zoe Saldana ve Keir Dullea'nın yer aldığı filmde konu kısaca şu şekilde; Çok güzel bir yaşama sahipken yaşadığı trajik bir olaydan etkilenerek manik-depresif tanısı koyulan Cameron, bir anda bambaşka bir insana dönüşür. İlk önce karısını ve daha sonra kızlarını bir bir kaybeden genç adam, kafasında toparlayamadığı düşünceler yüzünden kendisine oldukça öfkelidir. Eski hayatını özlerken karısını geri kazanmak için mücadele etmeye başlayan Cameron, geçirdiği süreçte karısına yaşattıkları için kendine kızıyordur. Ancak her şeyi yeniden düzeltmeye kararlı olan Cameron, bundan sonra hayatını kızlarına ve karısına adamaya dair kendisine söz vermiştir.
0        Tarihi :1 Temmuz 12:26 İzle

Yeniden Başla – Demolition

Yılın en iyi komedi dram filmlerinden biri olduğu söylenen Yeniden Başla (Demolition) filmi 08 Nisan 2016 tarihinde vizyona girmiştir. Filmin baş rollerinde genelde sıra dışı filmlerden tanıdığımız Jake Gyllenhaal yer alırken filmde profesyonel oyunculuğu ile fark yarattığı muhakkak. Öte yandan Naomi Watts, Chris Cooper ve Brendan Dooling gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliği Jean-Marc Vallee'ye ait. Filmde ise şöyle bir konu hakim; Hayat arkadaşını korkunç bir otomobil kazasında kaybeden Davis Mitchell, hastaneye gireli 10 dakika olmasına rağmen neler olduğunu anlayamamıştır. Üzülemiyor, tepki veremiyor hatta fıstık çikolatasını vermeyen otomatik makineye bile daha çok sinirleniyordu. Aç ve beş parası olmadığı için makineden hırsını çıkarmak isteyen Davis, ne kadar uğraşırsa uğraşsın fıstıklı çikolatayı alamamıştır. O gece makinenin fabrikasına bir şikayet mektubu gönderen Davis, kaybettiği karısına değil aç olduğu için yiyemediği çikolataya üzülüyordur. Bir psikoloji uzmanı olan Davis'in kayın pederi bu durumu şok geçiriyor diye açıklasa da genç adam gerçekten karısına dair hiç bir şey hissetmiyordur. Hatta otomatik makine için gönderdiği mektupla şikayet departmanından bir bayanla konuşmaya başlamıştır. Bu durumu kimse kabullenmese de Davis hızlıca kötü hayatını geride bırakmış ve yeni bir ilişkiye başlamıştır. İyi seyirler.
0        Tarihi :29 Haziran 12:10 İzle