Duygusal Filmler

Aşkın Algoritması – Zoe

Aşkın Algoritması filmin yönetmenliğini Drake Doremus yapmıştır. Aralık 2018 yılında vizyona girdiği tarihten itibaren çok sevilen romantik filmimizin konusu; Sürekli olarak ilişkilerinde kavga eden insanların tüm hayatlarını etkileyen olumsuz faktörleri ve kavga sebeplerini ortadan kaldırıp onlara daha güzel bir yaşam sunabilmek ilişkilerini istedikleri gibi mutlu bir şekilde yürütebilmek için bir teknoloji planı yapılır. Bu plan uygulanmaya başladığında ilgi ve talep artar. Plan sahiplerinin başı kısa süre sonra algoritma geliştirildikçe daha büyük tehlikeleri içerisinde barındırdığını fark etmeye başlamışlardır. Romantik türünde olan filmimizde sizlere iyi seyirler dileriz.
0        Tarihi :1 Mart 0:57 İzle

Sully

Amerika dış hatlarına bağlı bir hava limanı şirketine bağlı olarak çalışan Chesley Sully Sullenberger, profesyonel bir pilottur. Kariyerinde oldukça başarılı bir adam olan Sully, Son seferinde yaptığı cesur davranışla ülkede kahraman ilan edilmiştir. 2009 yılının kötü bir kış gününde New York'tan kalkışının hemen ardından bir kuş sürüsü tarafından saldırıya uğrayan ve motorların durması ile kule ile bağlantılı bir iniş yaşayan Sully, yardımcı pilotu Jeffrey Skiles ile birlikte uçağı Hudson Nehri'ne indirmiştir. Çevrede boş ve yumuşak bir alan olmayışından ötürü bu inişi seçen Sully, bu hareketinin ardından her ne kadar yolcularının ve mürettebatının canını sağ olarak kurtarmayı başarmış olsa da hükumet genç adamın adına yolcuların canlarını tehlike atması ve yanlış seçimler yapmasından dolayı suç duyurunda bulunacaktır. Bu durum Sully'nin hem kariyerinde hemde çevresinde büyük sorunlara neden olurken genç adam, günden güne değer kaybetmeye başlayacaktır.
0        Tarihi :15 Kasım 11:45 İzle

Prensim – Mon Roi

2015 Fransa yapımı olan Prensim (Mon Roi) filmi dram, romantik türündedir. Maïwenn'nin yönetemenliğinde hazırlanan filmin baş rollerinde Vincent Cassel, Louis Garrel ve Isild Le Besco yer alıyor. Merak eden ve izlemek isteyen sinema severler için sitemizdeki yerini alan filmin öyküsü şöyle; Yeni tanıştığı Georgio ile bir kayak merkezine giden ve korkunç bir kaza geçiren Tony, önündeki bir 10 yılın başlangıcını bu kaza ile yapar. Bundan sonra hayat Tony için Georgio'dan ibaret olacaktır. Zira Georgio yakışıklı zeki ve olgun bir prenstir Tony'nin gözünde. Hayat ikili için tutkulu bir aşkı sunarken Tony, bundan sonra hem acı hemde tatlı anılar biriktirebileceği yıllar geçirecektir. Bu ilişki günden güne Tony'nin tükenmesine neden olurken genç kadın beyninde dönüp duran hastalıklı düşüncelerden kurtulmaya hatta onlarla savaşmaya çalışacaktır. Ancak ne yazık ki korkunç son Tony'e yine Georgio ile gelecektir. İyi seyirler.
0        Tarihi :14 Kasım 13:06 İzle

Başımın Belası – Tumbledown

Yılın en başarılı romantik yapımlarından biri olan Başımın Belası (Tumbledown) filmi Sean Mewshaw tarafından yazılıp yönetilmiştir. Filmin konusu; Aradan yıllar geçmesine rağmen eşinin ölümüne hala alışamamış olan Hannah, yerel bir gazetede çalışıyordur. Oldukça hoş, güzel ve çekici bir kadın olan Hannah, diğer yandan kendisini çevresindekilere karşı korumak için bir taktik belirlemiş ve etrafına duvarlar örmüştür. Her ne kadar bu duvarlar bir süre Hannah'ı idare etse de Andrew McDonnell bu duvarları aşmanın bir yolunu bulur. New York'un en sevecen üniversite öğretmenlerinden biri olan Andrew McDonnell, Hannah'ın ölen sanatçı eşinin sıkı hayranıdır. Her zaman tecrübeli sanatçının eserlerinde ilham bulan Andrew, genç adamın ölümünün ardından bir şeyler yapmaya karar verir. Hannah'a uzun uğrarşlar sonrası ulaşan ve hayatı hakkında bir röportaj yapmak istediğini, dile getiren Andrew, Hannah'ın daha iyi bir fikri olduğunu öğrenecek ve kendisini bir anda tuhaf bir maceranın içerisinde bulacaktır.
0        Tarihi :2 Kasım 11:04 İzle

Sokak Dansı 5: Rüya Takımı – Step Up: All In

2006 da çıkan ilk filmi ile tüm izleyicilerin gözdesi olan Sokak dansı film serisi 12 Eylül 2014 tarihinde vizyona giren son filmi ile yine kendinden bahsettirmeyi başardı. Dram, Aşk ve Dansın bir arada olduğu film izleyicilere farklı duygular yaşattırırken keyif almalarını de sağlıyor. Adam G. Sevani, Briana Evigan ve Alyson Stoner gibi başarılı oyuncuların baş rollerinde yer aldığı Sokak Dansı 5 Rüya Takımı filminde; Uzun zamandır Sean ve ekibinin beklediği Los Angeles'taki yarışmanın nihayet vakti gelmiştir. The Mob olarak tüm hünerlerini sergileyecek olan ekip maalesef yarışmada dereceye giremez. Her şeye rağmen kalıp şansını bir kez daha denemek isteyen Sean ekibin geri kalanını ikna etme çabalarına girer. Karşılarındaki eski arkadaşı ve güçlü rakibe rağmen her şeyleriyle savaşa tekrar katılan The Mob bakalım yarışı kazanıp istedikleri hedefe ulaşabilecekler mi ? İyi seyirler.
0        Tarihi :21 Ekim 11:11 İzle

Bay Church – Henry Joseph Church

Dram ve duygusal konulu filmleri sevenler için oldukça güzel bir örnek olan Mr. Church filmi Bruce Beresford'un önderliğinde çekilmiş, IMDB'den 7.6 gibi standartların üzerinde puan almış bir yapımdır. Susan Mcmartin'in kaleme aldığı senaryoda duygusal zorluklar yaşayan Bay Church'ın dram dolu öyküsü anlatılıyor. Eddie Murphy ve Britt Robertson'un baş rollerinde yer aldığı filmimizin konusunu merak edenler için özetleyelim; Çok genç yaşta karısını kanser laneti yüzünden kaybetmiş olan Bay Church, günden güne aşçılık mesleğine merak sarmış ve yaşama tutunmayı başarmıştır. Oldukça güzel geçen günlerin ardından annesini kanser yüzünden kaybetmek üzere olan küçük bir kız çocuğu ile tanışır. Kısa zamanda küçük kızla aralarında farklı bir bağ olduğuna karar veren Bay Church, onun bu süreci en iyi şekilde atlatması için elinden geleni yapacaktır.
3        Tarihi :20 Ekim 16:20 İzle

Kaptan Fantastik – Captain Fantastic

Matt Ross senaryosunu yazıp yönettiği ve baş rollerinde Viggo Mortensen, Steve Zahn ve Missi Pyle yer alıyor. Dram kategorisinden sitemizdeki yerini alan Kaptan Fantastik (Captain Fantastic) filmi duygusal bağlamda oldukça keyifli bir kurguya sahip. İzleyicisinin merakla beklediği filmin öyküsünü özetlemek gerekirse şu şekilde; 35 yaşını çoktan geçmiş olan Ben, 6 çocuk babası dul bir adamdır. Şehir hayatından hoşlanmaması uzun zaman önce onu doğanın bağrında yeni bir yaşam kurmasına iterken Ben, 6 çocuğunun ardından standart hayatını devam ettirmişti. Özlem duyduğu karısını unutmak için elinden geleni yapan ve bunun için zihinsel engeli bulunan 6 çocuğuna vakit ayıran Ben, kısa zaman sonra bazı sebeplerden dolayı medeniyete geri dönmek zorunda kalacaktır. Bu kez tek olmayan ve henüz şehir yaşantısını hiç görmemiş 6 çocuğunu da yanında götürecek olan Ben, ailesinin yanında doğru uzun bir yolculuğa çıkacaktır. Bir dize yol macerası ile birlikte komik ve hüzünlü anlar yaşayacak olan 7 aile bireyi yolculuğun sonunda bir çok anı biriktirecektir.
0        Tarihi :14 Ekim 11:18 İzle

Kupa Şövalyesi -Knight Of Cups

İlk gösterimi Berlin Film Festivalinde yapılan Knight Of Cups (Kupa Şövalyesi) filmi 2015 yılında izleyici ile buluşmuştu. Baş rollerinde Christian Bale, Cate Blanchett ve Wes Bentley'in yer aldığı film dram romantik kategorisinde yerini almış Terrence Malick tarafından yönetilmiştir. Filmin konusu; Bir süredir kendi içinde yaşadığı kaosu farklı aktiviteler ile atmaya çalışan Rick, Hollywood'un en ünlü senaryo yazarlarından biridir. Lüks hayatına kendine yardım eden hizmetlilerine ve çevresinde dolaşan güzel kadınlara rağmen her zaman kalbinde bir boşluk olduğunu hisseden Rick, ilk başlarda bu durumu küçük kardeşinin ölümüne bağlasa da daha sonra aslında istediğinin aşk olduğunu anlayacaktır. Kendisinde yalnızca eksik olan şefkatli bir sevgi ve kendine aşkını hissettirebilecek bir kadındır. Annesini kaybettiğinden beri bu duyguları hiç tatmamış olan Rick, yakın zamanda hayatına yepyeni bir sayfa açacaktır.
0        Tarihi :24 Eylül 11:01 İzle

Cafe Society

Woody Allen'in yazıp yönettiği Cafe Society filmi 2016 yılının Ağustos ayında vizyona girdi. Bir çok takipçisi tarafından ilk gün izdiham yaşanan filmin gişesi rekor kırdı. Oldukça keyifli bir romantik komedi kurgusunun işlendiği filmde genç bir adamın hayalleri uğruna verdiği mücadeleler anlatılıyor. Baş rollerinde Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart'ın yer aldığı filmin yapımcılığı Letty Aronson ile Stephen Tenenbaum'a ait. Merak edenler izleyiciler için filmin konusu özetle şöyle; Hayatın bir çok döneminde yoksulluğu ile alay konuşu olmuş olan Bobby, babasının vurdum duymaz tavırları yüzünden kötü günler geçirmiştir. Oldukça duygusal ve içine kapanık bir genç olan Bobby, çocuk yaştan beri kurduğu ünlü bir sanatçı olma hayallerini 18 yaşına girdiği anda gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Bu şekilde artık alay konusu olmayacak ve istediği her şeye sahip olacak olan Bobby, her ne kadar hayalleri uğrunda savaşmış olsa da bir sonuç elde edememiştir. Ta ki Hollywood'da bir amcası olduğunu öğrenene kadar. Artık her şey Bobby için bambaşkadır.
0        Tarihi :21 Eylül 11:34 İzle

Aşk Yüzünden – Eperdument

2016 yılında Fransa ve Belçika ortaklığında hazırlanan Aşk Yüzünden (Eperdument) filmi dram türünde keyifli bir yapımdır. Ailesini başka bir kadın için kaybetmek üzere olan bir adamın trajik hikayesine ışık tutan filmin oyuncu kadrosunda Adèle Exarchopoulos, Marie Rivière ve Guillaume Gallienne gibi yıldız isimler yer alıyor. Filmin konusu merak edenler için şöyle; Çoğu insanın hayatında istemeyeceği bir mesleğe sahip olan Jean Firmino, oldukça yakışıklı ve olgun bir adamdır. Hayatını uzun bir zaman önce güzel eşi ile birleştirmiş ve iki çocuk sahibi olmuştur. Bölgenin kadın suçlularının bulunduğu küçük bir hapishanede gardiyan olarak çalışan Jean, bir gün ufak bir yaralama suçundan dolayı hüküm yiyen Anna isimli bir suçlunun gelişi ile alt üst olur. Zira o güne kadar ailesi ile oldukça huzurlu bir yaşam süren ve söz geçirebilecek bir saygınlığa sahip olan Jean, genç kadının hapishaneye gelişi ile yeni duygulara kapılmaya başlar. İçten içe ona duyduğu aşk genç adamı bilinmez bir maceranın içerisine sürükler. Eşi ile aynı yerde çalışmasına rağmen oluşabilecek tüm sorunları göze alarak genç kadınla bir ilişki yaşayacak olan Jean, yaşananların sonunda ailesini ve kariyerini kaybetme tehlikesi yaşayacaktır.
0        Tarihi :31 Ağustos 12:11 İzle