Macera Filmleri

Çin Seddi filmi full izle

MattDiamon’un başrolünde olduğu bu fantastik filmler kategorisinde keyifle izleyebileceğiniz bu filmde sizler tarih, aksiyon, macera ve fantastik bir dünya içinde bulacaksınız kendinizi. Soluksuz izleyeceğiniz film 2016 yapımıdır. Çin Seddi dünyanın yedi harikasından biri olan bu seddin Çinliler tarafından Türklere karşı yapılmasının hikayesini destansı bir dille anlatarak izleyiciyi kendine hapsetmektedir.
0        Tarihi :16 Aralık 16:47 İzle

Doktor Strange – Doctor Strange

4 Kasım 2016 da vizyondaki yerini alan Doktor Strange (Doctor Strange) filmi Scott Derrickson'un yönetmenliğinde hazırlanmıştır. Baş rollerinde Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams 'ın yer aldığı filmin senaryosunu Thomas Dean Donnelly ile Joshua Oppenheimer yazmıştır. Filmin konusu; İş hayatında oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Stephen Strange, yaşamının büyük bir çoğunluğunu işine ayırmış ve bir çok hastaya umut olmuştur. Beyin hakkında yaptığı araştırmalar ve çalışmalar Stephen Strange'nin neredeyse tüm gününü harcamasına neden olurken bir gün genç adam çok önemli bir toplantıya yetişmeye çalışırken korkunç bir kaza yaşar. Beyninde çatlaklar oluşan ve apar topar hastaneye kaldırılan Stephen, kaza sonrası başka bir boyutta Ancient One ile tanışır. Mental bir yolculuğa çıkan ikili geri döndüklerinde Stephen, önemli görevleri üstlenen bir kahraman olacaktır. Zira Ancient'in ona bahşettiği güç Stephen için zorlu ancak insanlar için önemli bir değer olacaktır. İyi seyirler.
0        Tarihi :9 Kasım 13:49 İzle

Muhteşem Yedili – The Magnificent Seven

Ünlü yönetmen Akira Kurosawa'nın 1954 yılında izleyiciye sunduğu Yedi Samuray isimli filmi ile tanınan yapım 1960'da yeniden beyaz perdeye uyarlanmış ve 2016 yılında yine izleyici karşısına gelmiştir. Baş rollerinde Denzel Washington, Chris Pratt ve Ethan Hawke'nin filminin yönetmenliğini Antoine Fuqua'ya üstleniyor. Filmin konusu; Güney batının en değerli topraklarına sahip olan Rose Creek kenti bulundurduğu değerleri ile iş adamı Bartholomew Bogue'nin etkisi altında kalmıştır. Tüm insanları oldukça çalışkan ve sevecen iken Bartholomew Bogue'nin kente gelmesi ile tüm dengeler değişmiştir. Tüm topraklara bir anda hakim olan ve halkın elinden zorbalıkla geçim kaynaklarını alan genç adam çok yakında 7 kahramının hedefi olacaktır. Zira içlerinde katil, hırsız ve avcı suçluların bulunduğu 7 kişilik bir grup gizlenmek için Rose Creek kentini seçer. Burada kaldıkları süre boyunca Bartholomew'a karşı koyacak olan 7 kahraman, kenti korumak için güçlerini birleştirecektir. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :4 Kasım 12:14 İzle

Uzay Yolu 3: Sonsuzluk – Star Trek Beyond

2009 yılından beri değişmeyen oyuncu kadrosu ile yeni serüvenlerin hazırlandığı Star Trek film serisi bu yıl 3. yapımı Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond) ile geri döndü. Justin Lin'in yönetmenliğinde hazırlanan filmin yapımcılığı yine sevilen Amerika'lı film yapımcı J.J. Abrams'a ait. Başarılı bir bilim kurgu yapımı olan film Anton Yelchin'in vefat etmeden hemen önceki tamamladığı son filmlerden biri. Oldukça keyifli bir kurguya sahip olan filmin konusu merak eden takipçileri için şöyle; Atılgan isimli uzay mekiği ile 5 senelik görevlerine başlayan lider Kirk, 3. yılı devirmişti. Bir kaç aya kadar her şey iyi giderken son zamanlarda uzay mekiği sorunlar çıkarmaya başlamıştı. Mürettebat canları için endişe ederken Kirk, dünyadaki kule ile kurulu olan iletişimini de kaybeder. Henüz görevini tamamlamasına 2 yıl varken yaşananlar korkunçtur. Artık yaşamları için mücadele edecek olan Kirk ve mürettebatı büyük bir çıkmazdayken hiç beklemedikleri bir savaşla karşı karşıya kalacaklardır.
0        Tarihi :3 Kasım 11:36 İzle

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları – Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

Dünya çapında geniş bir okuyucu kitlesi olan ünlü bir romandan esinlenerek hazırlanan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children) filmi Tim Burton tarafından yönetilmiştir. 2016'nın Eylül ayında vizyona giren yapımda pek de alışık olmadığımız bir fantastik macera öyküsü konu alınıyor. Baş rollerinde Asa Butterfield, Eva Green ve Terence Stamp'ın rol aldığı filmin öyküsü şöyle; Sıradan bir yaşantısı olan Jacob Portman, bir gün kendisine gönderilen tuhaf ipuçlarını takip ederek 70 sene öncesine doğru ilginç bir yolculuğa çıkar. Emma Peregrine ile tanışan ve genç kızın tuhaf güçleri olduğunu öğrenen Jacob, sonu bilinmez bir maceraya sürüklenmeye başlar. İlk başlarda bir rüya olarak nitelendirdiği bu durum daha sonra gerçekliğini kanıtlayacak ve Jacob'ın çok daha tuhaf insanlarla tanışmasına neden olacaktır. Zira Peregrine ailesinin malikanesine konuk olacak olan Jacob, Bayan Peregrine ile tanışacak ve onun evlatlık edindiği çeşitli özelliklere sahip olan çocukları olduğunu görecektir. Şehirden uzakta kimsenin görmeyeceği yerlerde yaşamak zorunda olan ailenin aynı zamanda bir çok düşmanı da vardır. Artık kendi gücünü öğrenme zamanı geldiğinde Jacob'da bu tuhaf çocukların arasına katılacaktır.
0        Tarihi :31 Ekim 11:21 İzle

Mercenary: Absolution – Absolution

Vinnie Jones ve Steven Seagal'in baş rollerinde yer aldığı Absolution filmi 2015 yılında vizyondaki yerini almıştı. Aksiyon, macera ve suç kategorilerinde yer bulan filmin konusu takipçileri için oldukça iyi. Filmde hazırlanmış olan öykü şöyle; Soğuk tavırları ve acımasızlığı ile bilinen bir mafya lideri, yakın zamanda kendisine işlerinde yardım etmesi için bir kızı işe alır. Ancak kız henüz ne iş yapacağını bilmeden bir anda ortadan kaybolur. Oldukça değerli bilgiler ile bir anda kaybolmuş olan bu kız, mafya lideri tarafından yeniden yakalanmak istenir. Tabi bunun için iyi bir kiralık katil gereklidir. Bu sırada araya John Alexander isimli profesyonel bir tetikçi girer. Kızı bulacağından o kadar emin konuşmuştur ki, genç mafya lideri işi John'a vermiştir. Ancak kızı gördüğü ilk anda duyguları karışan John, genç kız ve mafya çetesi arasında sıkışıp kalacaktır. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :17 Ekim 16:17 İzle

Cehennem – Inferno

14 ekim tarihi itibari ile sinema perdelerindeki yerini almış olan Inferno filmi Türkiye'de Cehennem adı ile vizyona girdi. Gizem, gerilim ve macera ile kurgulanmış senaryosundan keyif alacağınız filmin baş rollerinde Tom Hanks, Ben Foster ve Omar Sy yer alıyor. Dan Brown'un hep senaristliğini hemde yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard'ı görüyoruz. Merakla beklenilen filmin öyküsüne kısaca göz atmak gerekirse şöyle; Hayatını tuhaf gizemleri çözmeye ve çeşitli sembolleri bulmaya adamış olan Robert Langdon, profesyonel bir iz sürücüdür. Son zamanlarda Dante'nin ardında bıraktığı sembolleri inceleyen Robert, ne olduğunu anlamadığı bir anda kendisini Floransa'nın en kapsamlı hastanelerinden birinde bulur. Hafızasını yokladığı anda geçmişe dair pekte bir şey hatırlamayan Robert, yaşananları yeniden hatırlamak için gizemli doktor Sienna Brooks ile birlikte eğlenceli bir maceraya atılır. Zira maceranın sonunda kazanan taraf olup gizemli şifreleri çözebilirse bir çok masum insanın canı kurtulacaktı. Fakat kaybettiği anda korkunç bir virüs tüm şehre yayılacak er yada geç tüm insanlığı yok edecektir.
0        Tarihi :15 Ekim 11:22 İzle

Maximum Ride

2016 ABD yapımı olan Maximum Ride filmi 2005 yılında James Patterson tarafından yazılan animasyon ve fantastik Melek Deneyi bir kitaptan uyarlanarak hazırlanmıştır. daha önce bir çok kez senaryolaştırılan film sinema perdelerinde yerini almış ancak çok okunulan bir kitap olmasına rağmen film sektöründe beklediği başarıyı elde edememişti. Bu kez günümüz şartlarında iyileştirelerecek bir kez daha vizyon filmlerinden biri olmuş olan Maximum Ride filmi yıldız yönetmen Jay Martin tarafından hazırlanmıştır. Senaryosunu Angelique Hanus'un kaleme aldığı yapımın oyuncu kadrosunda da Tina Huang, Carrie Wampler ve Karla Zamudio gibi daha nice yetenekli isimler yer almıştır. Filmin hikayesini ele almak gerekirse şu şekilde; Hayatlarına kötü bir başlangıç yapmış ve ailelerinden koparılarak alınmış bir kaç genç, yaşamlarının en zorlu sürecine sürüklenmiştir. Zira bir laboratuvarda illegal yollardan hazırlanan bir ilaç gençlerin üzerinde denenmek isteniyordur. Bu zorlu süreçte çeşitli sınavlardan geçecek ve insanların kendilerini farklılaştırmalarına izin verecek olan gençler, çok yakında bambaşka birer insan olacaktır.
0        Tarihi :14 Ekim 17:02 İzle

Robinson Crusoe

Her yaştan izleyicinin rahatlıkla izleyebileceği ve eğlenceli kurgusundan keyif alacağı Robinson Crusoe filmi Sammy'nin yapımcıları ile tasarlanarak ekranlarınıza geliyor. 17 Haziran 2016'da vizyona girmiş ve daha sonra internet ortamında videoları yayınlanmaya başlamış olan filmin yönetmenliğini Ben Stassen ile Vincent Kesteloot ortak bir çalışma üzerinde hazırlamış. Filmde en çok merak edilen konusu olurken karşımıza bilindik senaryonun dışında daha çocuksu ve eğlenceli bir senaryo geliyor. İzlemek isteyenler için kaçırılmayacak bir komedi olan filmimizin konusu merak edenler için şöyle; Okyanusun ortasında dört bir tarafı su ile kaplı olan tropik adalarında mutlu ve mesut bir şekilde yaşayan hayvanlar Robinson'un gelişi ile neye uğradığını şaşırır. İlk defa gördükleri bu canlı acaba zarar vermek için mi yoksa yardım etmek için mi adaya gelmiştir? Soruların ilgi odağı olan Robinson, geçirdiği kazanın ardından kısa zamanda alışacağı ada hayatına şuan oldukça yabanidir. Ve bu yabaniliği bir çok derdin başlangıcı olacaktır.
0        Tarihi :11 Ekim 11:55 İzle

Ben-Hur

9 Eylül'de vizyona girmesi planlanan Ben-Hur filminin fragmanı kısa bir zaman önce sosyal medyada paylaşıldı. Büyük ilgi gören filmin konusu tarihi bir geçmişi anlatıyor. Macera ve dram temalı filmin baş rollerinde Jack Huston, Morgan Freeman ve Toby Kebbell'ın rol aldığı filmin direktörlüğü Timur Bekmambetov'a ait. John Ridley ile Keith R. Clarke ortaklığında yazılan filmin senaryosu beklediğinden daha çok ilginizi çekecek. Filmin konusu; Roma'nın Kudüs'ü işgal etmesinin ardından kardeşinin ihanetine uğrayan Judah Ben-Hur, yahudi inançlarına göre yaşayan bir ailenin küçük oğullarıdır. Hayatı boyunca adalete ve dini inanışlarına bağlı olarak yaşamış olan Judah Ben-Hur kardeşinin ihanetinden sonra Roma için çalışan bir kürekçi olmuş ve uzun yıllar hayatını bir geminin alt bölgesinde geçirmiştir. Kimi zaman karnını doyurmayan adamlara köle olarak çalışan Judah Ben-Hur, geminin kötü bir kaza geçirmesinden sonra denizin ortasında bir tahta parçasına tutunarak saatlerce sürüklenir. Ölümünün kesinleştiğini düşünürken gözlerini iyi insanların yaşadığı topraklarda açan Judah Ben-Hur, çok yakında kardeşinden intikamını almak için çocukluğunu geçirdiği Roma topraklarına geri dönecektir.
0        Tarihi :26 Eylül 15:19 İzle