SON EKLENEN FİLMLER
Bekleyiş – L’attesa
Türkçe Altyazı

Bekleyiş – L’attesa

Boşandıktan sonra oğlu Giuseppe ile birlikte Sicilya'da eskimeye yüz tutmuş bir evde hayatını sürdürmeye başlayan Anna, yıllarca bu eski ve sessiz yerde yaşlanacak ve oğlunun en iyi okullarda okuması için çaba sarf edecektir. Her şeye rağmen bu evde güzel zamanlar geçirecek olan Anna, oğlunun ansızın yaptığı bir kaza ile tüm hayatı değişmeye başlayacaktır. Zira oğlu Giuseppe, o kazada yaşamını yitirecek ve annesni yapayalnız bırakacaktır. Fakat bir süre sonra Anna'nın kapısını çalan Jeanne, Anna'nın ölen oğlu Giuseppe'nin kız arkadaşı olduğunu söyleyecektir. Henüz sevgilisinin öldüğünden habersiz olan bu genç kız Anna tarafından büyük ve ürkütücü evde misafir edilecekti. Anna Jeanne'yi tanımak için elinden geleni yaparken oğlunun vefatını nasıl söyleyeceği konusu içerisinde korkunç bir trajedi yaşayacaktır. Keyifli Seyirler.
yorum1    yazar İzlenme : 103975   tarih   Tarihi : 20 Haziran 12:24   İmdb : 6.5 İzle

The 33

2010 yılında Şili'de yaşanan maden kazasını konu alan The 33 filmi toprak altında mahsur kalan işçilerin dramatik hikayelerine ışık tutuyor. Baş rollerini Antonio Banderas, Rodrigo Santoro ve Juliette Binoche, gibi ünlü oyuncuların paylaştığı filmin yönetmenliğini Patricia Riggen üstlenmiştir. Filmde; Bir kaç saat sonra hayatları hiç bilmedikleri bir patlama ile kararacak olan 33 madenci San Jose madenine doğru ilerlemektedir. Her gün monoton bir şekilde yaptıkları bu iş bugün onların için bir ölüm çukuru olacaktır. 69 gün boyunca mahsur kalacakları bu maden 33 madenci için ya mezar olacak ya da hayatlarına katmalarına gereken bir deneyim. İyi Seyirler.
yorum1    yazar İzlenme : 53498   tarih   Tarihi : 22 Şubat 9:11   İmdb : İzle

Bakire Meryem – Je Vous Salue Marie

Marie hırçın ve öfkeli bir genç kızdır. Başarılı bir öğrenci olmasına rağmen her türlü çılgınlığı yapan Marie, günün birinde bir taksi şoförü olan Joseph'e aşık olur. Çift bir süre birlikte güzel bir ilişki yaşamaya başlar. Geçimini taksicilik yaparak sağlayan Joseph, kendi halinde biridir. Marie'nin ise düzenli bir hayatı ve güzel bir geleceği vardır. Ancak tüm bunlar yakında yalan olacaktır. Çünkü Marie hamile kalmıştır. Ne yapacağını bilemeyen genç kız, durumu sevgilisine söyler. Fakat Joseph bebeği kabul etmeyince dünya genç kızın başına yıkılır.
yorum0    yazar İzlenme : 48040   tarih   Tarihi : 8 Şubat 19:34   İmdb : İzle
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
Türkçe Dublaj

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Thomas şimdiye kadar birden fazla başarılı operasyona imza atmış bir beyin cerrahıdır. İşinde oldukça sevilen biri olan Thomas, yakışıklı olduğu kadar çapkın bir erkektir. Onun doğasınca tek eşliliğe yer yoktur. Tek bildiği şey birden fazla kadından haz aldığıdır. Böyle olmasına rağmen Tereza ile evlenen Thomas bu evliliği yaparak büyük bir yanlışa imza atmıştır. Çünkü eski huylarından vazgeçmeyecektir. Ayrıca Sabrina adında bir de metresi vardır. Zamanla Thomas'ı daha iyi tanıyan Tereza ise bu adamla ile evlenerek büyük bir yanlış yaptığını anlayacaktır.
yorum0    yazar İzlenme : 70277   tarih   Tarihi : 28 Ocak 20:00   İmdb : İzle

Sils Maria ve Perde – Clouds of Sils Maria

19 Aralık 2014 tarihinde bazı ülkelerde beyaz perdeye sunulan Sils Maria ve Perde filmi Türkiye'de henüz vizyona girmemiştir. Belki de izleyeceğiniz en başarılı filmlerin arasında yer alacak olan bu yapım hayata dair gerçek olayların içinden koparılıp alınmış gibi. Filmin konusu ise şöyle; Maria Enders yetenekli ve güzel bir oyuncudur. İlk rolünü Helena isimli bir tiyatro oyuncusunun elinden alarak oynamış olan Maria, o günden sonra baş roller için tercih edilen bir oyuncu olur. Aradan geçen 25 yılın ardından kariyerinde zirve yapan Maria, artık yaşlanır ve oyunculuk temposuna yetişememeye başlar. Bu durum Maria'nın 25 yıldır oynadığı karakteri de elinden kaçırmasına neden olacaktır. Tarihin bir tekerrürden ibaret olduğunu düşünen Maria, Helena'nın hissettiklerini yeni yeni idrak etmeye başlar. Keyifli Seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 54665   tarih   Tarihi : 15 Mayıs 13:45   İmdb : İzle

Cosmopolis

Henüz gençliğinin baharında olan Eric Packer, oldukça zeki bir milyonerdir. Karısı ile muhteşem bir zenginliğin içinde mutlu bir hayat süren Eric, bir sabah son derece lüks limuzini ile zorunlu bir iş için şehre inmek zorun kalır. Trafikte sıkışan hatta kasıtlı olarak sıkıştırılan limuzinin içerisinde 24 saatini geçirecek olan Eric, limuzinine davetsiz olarak misafir olan bazı insanların hayatına müdahale etmesine izin verecektir. Ünlü kitap yazarı Don DeLillo'nun en çarpıcı romanlarından biri olan Cosmopolis, başarılı yönetmen David Cronenberg tarafından sinemaya uyarlanmıştır. Baş rollerinde Robert Pattinson, Paul Giamatti ve Juliette Binoche gibi tecrübeli isimlerin yer aldığı dram filmini izlemenizi tavsiye ederiz. İyi Seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 59029   tarih   Tarihi : 4 Aralık 16:23   İmdb : İzle

Sözcükler ve Resimler – Words and Pictures

Kendine has bir tarzı olan başarılı yazar Jack, günden güne varlığını yitirmiştir. Bir okulda çalışan resim öğretmeni Dina ise güzel fakat saygınlığını kaybetmiş bir hocadır. Bu ikili yakın zamanda bir anket için zıt kutuplardaki acımasız rakipler olur. Jack kelimelerin ve sözlerin anlamları için savaşırken Dina, bir resmin 100 söze bedel olduğunu savunuyordur. Aslında orta bir noktada buluşsalar mükemmel bir olacak olan ikili bakalım aralarında oluşturdukları rekabeti ve kini yenip aşk denilen rütbeye ulaşabilecekler mi ? İlk olarak Toronto Film Festivali'nde vizyona giren Fred Schepisi imzalı Sözcükler ve Resimler filminin baş rollerinde Clive Owen, Juliette Binoche ve Amy Brenneman gibi başarılı oyuncular yer almıştır. İyi seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 37281   tarih   Tarihi : 24 Ekim 14:51   İmdb : İzle

İngiliz Hasta – The English Patient

2. Dünya savaşı sıralarında geçen gerçek bir hikayeyi kaleme alan başarılı senarist Michael Ondaatje gözler önüne serdiği muhteşem bir aşk hikayesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Baş rollerinde Juliette Binoche ve Naveen Andrews'ın yer aldığı filmi Anthony Minghella yönetti. Filmde; Sahra Çölünün harita çizimini üstlenen Laszlo Almays, geçirdiği uçak kazası ile ağır yaralanır. Vücudunda Derin yanıkların ve yaraların olduğu Laszlo, bir şekilde çöle yakın bir eve ulaşmayı başarır. Orada Hanna ile tanışan ve uzun bir süre Hanna'nın bakımına muhtaç kalan Laszlo, iyileşmeye başladığı sıralarda bu muhteşem kadına da ilgi duymaya başlayacaktır. İyi seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 46554   tarih   Tarihi : 17 Ekim 13:33   İmdb : İzle

Godzilla İzle

Bilim Kurgu ve Aksiyon filmi sevenlerin büyük merakla beklediği Godzilla filmi nihayet vizyona girdi ve seyircisiyle buluştu. Görsel efektleri ve aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilerden tam not almayı başaran Godzilla filmine IMDB 10/7.1 gibi yüksek bir puan verdi. Godzilla filminin konusu; Godzilla dünyaya yeniden dönüyor. İnsanların bencillikleri ve kibirlikleri sonrasında dünyanın en ünlü canavarı Godzilla bu sefer insanları kurtarmak için geri gelmişti. Godzilla insanların bilimsel çalışma yaparken yaptıkları bir hata sonucu dünya üzerinde üremeye başlayan kötü niyetli yaratıkları yok etmek için dünyaya yeniden gelmişti. İyi Seyirler
yorum1    yazar İzlenme : 34790   tarih   Tarihi : 13 Eylül 17:33   İmdb : İzle

Saklı – Caché

Georges, eşiyle birlikte bir televizyon kanalına edebiyat programı hazırlıyorlardı. Sıradan ev oldukça mutlu bir yaşantısı olan çiftimizin hayatı evlerine gelen bir video kasetiyle alt üst olur. Kimden ve nereden geldiği belli olmayan video kasetinde çiftin çok özel görüntüleri yer almaktaydı. Gün geçtikçe yeni kasetler gelecek ve bu durum aileyi gerçekten tehdit etme noktasına getirecektir. Georges, bu işi daha fazla uzatmadan en yakınından başlayarak herkesi izleyecek ve bunu kimin yaptığını öğrenecektir.
yorum0    yazar İzlenme : 47878   tarih   Tarihi : 3 Eylül 19:49   İmdb : İzle