SON EKLENEN FİLMLER

Diriliş – The Revenant

İskoçya'da doğup büyümüş olan Hugh Glass, profesyonel bir şekilde avcılık yapmaktadır. Bu güne dek bir çok keşif gezilerinde ve av partilerinde yer alan Glass, yakın zamanda Dakota bölgesinde yapılması gereken bir keşif gezisine katılmaya karar verir. Bu karar Glass'ı korkunç bir sona sürüklerken, genç adam yaşanacaklardan habersiz bir şekilde geziye katılır. Yolda korkunç bir ayının saldırısına uğrayarak kötü bir şekilde yaralanan genç adam, arkadaşları tarafından iyileşmeyeceği düşünülerek o bölgede bırakılır. Ancak bir şekilde yaşama tutunan Glass, kendisinden sonra oğlunun öldürüldüğünü öğrenir. Bu haber genç adamın iyileşme sürecinin daha da kısaltırken Glass, oğlunun intikamını almak için tüm Amerika'yı dolaşmaya hazırlanacaktır.
yorum3    yazar İzlenme : 61195   tarih   Tarihi : 22 Mart 0:17   İmdb : İzle

Efsane – Legend

Kray ikizler lakabı ile bilinen suç çetesi liderlerinin yaşam öyküsünün anlatıldığı Efsane (Legend) filminin konusu; 1960'lı yılların Londra'sında suç dünyasının altını üstüne getiren Kray kardeşler 1933 yılında tek yumurta ikizi olarak dünyaya gelmiştir. Aile açısından oldukça zengin ve ve iyi bir bakıma sahip olmalarına rağmen suç dünyasına hızlı bir giriş yapan iki kardeş, soygun kundaklama ve benzeri suçlardan dolayı bir çok kere hüküm yemiştir. Ancak bir şekilde kurtulan ve eski yaşamlarına geri dönen Ronald ve Reginald Kray kardeşler, dönemin en iyi muhabiri David Bailey ile medyaya bomba gibi düşen bir röportaj yaptıktan sonra daha da tanınmaya başlamış ve neredeyse tüm Londra'ya hakim olmuşlardır. Çeşitli dedektifler ve ajanlar eşliğinde yapılan araştırmalar sonra 1968 yılında müebbet hapis cezasına çarptırılan kardeşler, aldıkları ile birlikte unutulmaya başlamıştır.
yorum0    yazar İzlenme : 41695   tarih   Tarihi : 12 Şubat 9:11   İmdb : İzle

Mad Max: Fury Road

Uzun bir aradan sonra beyaz perdeye yeniden taşınan Mad Max film serisi oldukça tatmin edici. Henüz sinema perdelerinde yeni yer almaya başlamasına rağmen tüm dünya da ses getiren film, izleyicileri tarafından beğeni kazanacak gibi gözüküyor. Zira başarılı kurgusu ve sıradan aksiyon filmlerinin dışında oluşu dikkat çekerken, baş rollerinde Charlize Theron, Tom Hardy ve Rosie Huntington-Whiteley gibi yıldız oyuncuları yer alması film için artı bir avantaj olmuş. Yönetmenliğini George Miller üstlenirken aynı zamanda senaryoya yaptığı katkılar başarılı adamın kariyerinde de olumlu etkiler gösterecek. İzlemeniz gereken 5 film arasında yerini alması gerektiğini düşündüğümüz Mad Max: Fury Road filmine göz atmanızı tavsiye ederiz. Keyifli Seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 42830   tarih   Tarihi : 27 Ağustos 0:02   İmdb : İzle

44. Çocuk – Child 44

Filmin konusu;Yıl 1954. Lenin'in ölümünde sonra Sovyetler Birliği'nin başına geçen ve adaletli bir ülke için savaşmaya başlayan Josef Stalin, koyu bir Komünist olduğunu açıkça dile getirmişti. O dönemin en kötü polis memurlarından biri olan Leo Demidov, uzun zamandır sıkça işlenen çocuk cinayetleri üzerine araştırma başlatmış ve bu cinayetlerin perde arkasında gelişen olayları gün yüzüne çıkarmaya başlamıştı. Olayı fazla irdelemesinin ardından hükumete ve ülkeye bir zararı dokunacağı düşünülen Leo, öğrendiği gerçeklerden sonra bu olayın peşini bırakamayacağını anlar. Ancak kısa bir süre sonra ülkeden ve polislikten sürülen Leo, karısının yardımları ile cinayetlerin asıl sırrını çözecektir. Keyifli Seyirler.
yorum1    yazar İzlenme : 30491   tarih   Tarihi : 21 Ağustos 10:09   İmdb : İzle

Kirli Para – The Drop

Kendi halinde yaşamayı seven, sessiz ve sakin bir hayata sahip olan Bob Saginowski, eski bir suçludur. Hayatının büyük bir çoğunluğunu tek başına bir hücrede geçiren genç adam, şimdilerle işletmesini aldığı bir barın sahipliğini yapıyordur. Kuzeni Marv'nin de yardımları ile kendini geçindirmeyi başaran Bob, çevredeki suç çetelerinin kendi barında kötü işler yaptığını bir olay sonrası fark eder. Yaşananlara sesini çıkarmayan ve yeniden suça bulaşmak istemeyen Bob, komşusu Nadia'nın çöplüğe bırakılan bir sokak hayvanını evine almasıyla işlerin karıştığını görür. Barın bir soygun olayına karışması ile tüm yer altı dünyasını karşısına alacak olan Bob, kendisine bir çıkış yolu aramaya başlayacaktır. İyi Seyirler.
yorum0    yazar İzlenme : 71831   tarih   Tarihi : 25 Aralık 0:37   İmdb : İzle

Locke

İyi bir aile babası olan Ivan Locke kariyerinde güzel adımlar ile ilerlerken bir gün kötü bir haber alır. Telefonu açtığına pişman olan Ivan iki çocuğu ve güzel karısıyla birlikte huzurlu bir hayat yaşarken telefondan sonra ne yapacağını şaşırır. Telefonla aldığı bu haber bütün hayatını sorgulamasına neden olur. Aynı zamanda çalıştığı şirket kriz eşiğindedir. Batmak üzere olan şirketini de kurtarabilmek için düşünmeye başlar. Çaresiz kalan Ivan durumu halletmeye çalışsa da aklında ki sorunlar onu engeller. Arabasının içerisinde bir felaket ile yola devam eder fakat bu tehlikeyi çözmek için Ivan Locke'nin daha kurnazca düşünmesi gerekmektedir. 13 Haziran 2014 tarihinde seyirci ile buluşan ABD yapımı Locke filmini online izleyebilirsiniz. Dram ve gerilim tarzda ki filmlerin unutulmaz ve eşsiz yönetmeni Steven Knight aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmıştır.
yorum0    yazar İzlenme : 32655   tarih   Tarihi : 12 Ağustos 20:18   İmdb : İzle