Savaş Filmleri

Beasts of No Nation

2015 ABD yapımı olan Beasts of No Nation filmi drama ve savaş türünde oldukça duygusal bir film. Küçük bir çocuğun savaşın ortasında büyük bir boşluğun içinde büyüdüğü ve acı çektiği hususlar konu alınırken yaptığı kahramanlıklar ve insanlık için savaşması sinema severleri oldukça tatmin edecek gibi gözüküyor. Baş rollerinde Idris Elba, Richard Pepple ve Ama Abebrese, gibi isimlerin yer alırken filmin yönetmenliğini Cary Fukunaga üstleniyor. Arkadaşlarınızla ve ya ailenizle keyifli bir film izlemek istiyorsanız Beasts of No Nation, dramatik konusu ile sizlerle. İyi Seyirler.
0        Tarihi :2 Eylül 12:07 İzle

Virunga

2014 İngiltere ve Kongo Cumhuriyeti ortak yapımı olan Virunga filmi hayvan hayatını ve onlara karşı yapılan amaçsızca saldırıları konu alıyor. Yönetmenliğini Orlando von Einsiedel'in yaptığı film tamamen gerçek bir senaryodan kurgulanıyor. Hayvanların üzerinde yapılan baskıyı ve insanların ormanları nasıl hoyratça kullandığı bir nevi anlatmaya çalışan filmin trajik kurgusu sizi de çekecek. Merak edenler için yapımın konusu şöyle; Nesli tükenmekte olan bir çok maymun ve goril türünün yaşadığı Kongo Virunga Milli Parkını koruyan koyucular bir sabah, parka doğru ilerleyen bir kaç askeri aracın olduğunu fark eder. M23 gibi güçlü silahlarla tehdit edilen hayvan yaşamı koruyucuların ve çevre halkın huzurunu bozmaya başlayınca askeri birliklerin karşısında cephe alacak olan park koruyucuları canlarını hiçe sayarak bu muhteşem varlıkların haklarını korumaya çalışacaklardır. Ancak başarılı olmak medyanın yapacağı baskı sonucunda görülecektir.
0        Tarihi :16 Ağustos 11:17 İzle

Ölüm Emri – Eye In The Sky

Uzun zamandır Amerika'n odusunda rütbeli asker olarak görev alan Katherine Powell, bir süredir ordunun peşinde olduğu teröristlerin Nairobi'de olduğunu öğrenir. Bir çok görevde insanların iyiliği için savaşmış ve asla masumlara bir zarar gelmesine izin vermemiş olan Katherine, bu görevde de patlatılmak istenilen bombayı ekip arkadaşları ile birlikte imha etmeye çalışacak ve teröristlerin ceza çekmesi için canlı olarak ele geçirmeye çalışacaktır. Ancak ne yazıkki bu mümkün olmamış ve beklenilenden erken harekete geçen terör mensupları bir çok masum canın yok olması için canlı bomba olmaya karar vermilerdir. İnsansız haa araçları ve küçük böcekler eşliğinde azılı suçluyu bir süredir takip eden Katherine, artık adamları yakalamaktan vazgeçecek ve ölümleri için askerlerine emir verecektir. Fakat saklandıkları evin yakınlarında bulunan küçük bir çocuk onların ölümünü zorlaştracak ve tüm orduyu duygusal bir kaosa sürükleyecektir. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :15 Haziran 12:04 İzle

Wipers Gazetesi – The Wipers Times

Genellikle yaşanan ders verici olayları ile sinema filmlerine konu olan 1. Dünya Savaşı The Wipers Times (Wipers Gazetesi) yapımına da farklı ve yaşanmış bir hikayesi ile konu olmuşur. Ian Hislop ve Nick Newman tarafından kaleme alınmış olan filmin yönetmenliğini Andy De Emmony üstlenmiştir. 92 dakikalık başarılı ir çalışma olmuş olan film Savaş ve dram kategorisinde sitemizdeki yerini aldı. Filmin özeti; Zorlu ve çetin geçen 1. Dünya Savaşı sırasında düşman topraklarda bir matbaa atölyesine rastlayan Roberts, savaşda yaşananların kaleme alınması için atölyeyi yeniden işletme izni almaya karar verir. Makinelerin ve yazılmış olan yazıların hepsini bir şekilde kendi topraklarına taşıyan Çavuş Harris ve yakın arkadaşı Pearson'un yardımı ile makinelerin çalışmasını sağlayan Roberts, kendisine karşı çıkan herkese inat gazetenin baskısına başlar. 23. Sayı çıkana kadar yaşananları inatla yazmaya devam eden Roberts, yaşanacakların karşısında istikrarı kaybedince çevredeki insanlar genç yazarın hırsının ve azmininde yok olması için ellerinden geleni yapacaktır.
0        Tarihi :18 Mayıs 10:43 İzle

Mayın Sahili – Under sandet

2015 yılının başarılı savaş filmlerinden biri olan Land of Mine, gerek oyuncu kadrosu gerekse teknik ekibi ile oldukça heyecan verici. Bir çok başarılı ismin ortak çalışması olan filmde esir düşmüş bir kaç askerin acı dolu hikayesi anlatılıyor. Filmin gerçeğe dayalı bir yapım olup olmadığı tartışmalar arasında iken başarılı yönetmen Martin Zandvliet bu konu hakkında bir açıklamada bulunmamıştır. Danimarka ve Almanya arasında yaşanan sıcak savaşın sona erdiği zamanlarda başlayan filmin senaryosu daha sonra Danimarka hükumetinin bir kaç askeri esir olarak ülkelerine getirmesi ile devam ediyor. Filmde; Hayatlarını ülkeleri için yok saymış ve ne pahasına olursa olsun toprakları için savaşmış olan bir grup asker, savaşın sonlarına doğru düşman askerleri tarafından esir olarak alınır. Ülkenin ücra bir köşesinde göz hapsinde tutulan askerler. 1945 yılında savaşın sona ermesi ile şehre götürülür. Ülkenin sahillerine savaş zamanında yerleştirilen mayınların toparlanması gerekmektedir. Ve bu iş esir düşen askerlere kalacaktır. Herhangi bir yardımcı alet kullanmadan bu işin üstesinden gelmek zorunda olan askerler tüm mayınları çıplak elle temizleyebilirse özgürlüklerini kazanacaklardır. Acıklı bir dram öyküsüne dayalı olan Mayın Sahili (Land of Mine) Türkçe altyazılı seçeneği ile sitemizdeki yerini almıştır. İyi Seyirler.
1        Tarihi :27 Nisan 17:34 İzle

Michiel de Ruyter – Admiral

Aksiyon, biyografi ve tarih türünde dikkat çekici bir film olan Michiel de Ruyter (Admiral), keyifli bir özgürlük hikayesini anlatıyor. Baş rollerini Charles Dance, Rutger Hauer ve Barry Atsma gibi oyuncuların paylaştığı filmde hikaye şu şekilde; Kurulan ülkelerden bağımsız bir şekilde gelişmeye başlayan Felemenk Cumhuriyeti halkının egemenliği eline almak istemesiyle ayrı bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlar. Bir kaç politik engellerde takılan Felemenk Cumhuriyeti, sarsıcı bir savaşa doğru sürüklenmeye başlar. İngiltere, Hollanda, Almanya ve Fransa, gibi gelişmiş ülkeler tarafından ateş altına alınan Felemenk Cumhuriyeti, bu savaş karşısında bütün halkını toplayacak ve Michiel de Ruyter önderliğinde soluksuz bir savaşa gireceklerdir. Yenmesi imkansız olasa da düşmanlardan kaçmamaya kararlı olan Michiel, kahramanlığını tarihe yazacaktır. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :21 Nisan 14:54 İzle

Göklerin Meleği

Kirk, Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne bağlı Güney Afrikalı genç bir pilottur. Bu zamana kadar kötülüğe ve haksızlığa boyun eğmeyen Kirk, hiç bir masumu öldürmemiştir. Ülkesi için canından ve tüm sevdiklerinden vazgeçen genç pilot verdiği hizmet karşısında devletten tek bir kuruş para almamaktadır. Fakat, son olarak girdiği bir operasyonda çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Yapacağı en basit hata kendisinin ve mürettebatının hayatına mal olabilir. 2013 Güney Afrika yapımı bir film olan Göklerin Meleği (Angel of the Skies) savaş ve aksiyon sahnelerine oldukça hakim keyifli bir film. Baş rollerini Brad Backhouse ve Jason Glanville, gibi isimlerin paylaştığı filmin yönetmenliğini Christopher-Lee dos Santos üstleniyor.
0        Tarihi :8 Şubat 0:52 İzle

Macbeth

Ünlü klasik roman yazarı Shakespeare'in Macbeth isimli kitabından hazırlanarak günümüze uyarlanan film IMDB'den 7.5 gibi yüksek bir puan alarak sitemizde yerini bulmuştur. Baş rollerinde bir çok ünlü ismin yer aldığı filmin yönetmenliğini Justin Kurzel, üstlenmiş ve seyirciye 113 dakikalık keyifli bir serüven sunmuştur. Filmin konusu; İskoçya'nın yerli halkından sayılan bir Macbeth, saygın ve son derece kibar bir Dük'tür. Dini açısından cadı ve hayalet gibi bir çok hurafeye inanan Macbeth, günün birinde 3 büyük büyücüden ülkesinin başına geçeceğini ve yönetime el koyacağını öğrenir. İlk başlarda inanmak istemediği bu olay, sonralarda gerçek olmaya başlayınca Macbeth, kralı ve kendine engel olacak bir çok insanın canına kıyar. Artık eli kanlı bir yönetici olan Macbeth, yaşadıklarının bedelini oldukça ağır ödeyecektir. Keyifli seyirler.
1        Tarihi :1 Şubat 9:55 İzle

Kızıl Uçurum – Chi bi İzle

Çin tarihinde 3 krallık dönemi yaşanmıştı. Bu krallık dönemlerinden biri var ki tarihin en kanlı savaşlarından birine imza atmıştı. Bir milyon askerin katıldığı savaşın acısı halen Çin'de hissedilmekte ve bunların yası tutulmaktadır. 80 milyon dolarlık dev bir bütçe ile hazırlanan filmin senaryosunu ve yönetmenliğini başarılı yönetmen John Woo üstlenmiştir. Baş rollerinde Takeshi Kaneshiro, Tony Leung Chiu Wai, Zhao Wei ve Chen Chang gibi isimlerin yer aldığı aksiyon filmini izlemenizi tavsiye ederiz. İyi Seyirler.
0        Tarihi :22 Ocak 10:11 İzle

War Pigs

Birbirinden tamamen farklı bir grup asker bölümlerinin en iyileri olarak seçilmiş ve vatanları uğruna savaşmaya gönderilmiştir. Kendi aralarında yaşadıkları çatışmalara rağmen karşısında ki düşmanlara kan kusturabilecek kadar iyi olan bu grup rakipleri tarafından Savaş Domuzları olarak adlandırılmaya başlanır. Lakaplarını sevmemelerine rağmen anlamları hoşuna giden bu isim, belkide bu grubun çok başarılı işlere imza atmalarına yardımcı olacak hatta bir süredir topraklarında olan Nazi askerlerini bile geri püskürtmeye sebep olacaktır. Aksiyon ve savaş filmleri sevenler için oldukça eğlenceli bir örnek olan War Pigs, bir yandan savaşın soğun yüzünü anlatırken diğer yandan içinde geçen dostluklara aşklara ve arkadaşlıklara odaklanıyor. İzlemenizi tavsiye ettiğimiz yapımların arasında yer alan War Pigs filmine sitemizden ulaşabilirsiniz.
0        Tarihi :16 Ocak 13:05 İzle
12345...10...