Tavsiye Edilen Filmler

Tabur – Batalon

2015 Rusya yapımı olan Tabur (Batalon) filmi Dmitri Meskhiyev tarafından hazırlanmıştır. Aksiyon, dram ve tarih kategorilerinde yer alan filmin oyuncu kadrosunda Mariya Antonova, Mariya Aronova ve Nikolay Auzin yer alıyor. Filmde; 1914 yılında başlayan birinci dünya savaşı ile birlikte tüm dünyada yaşanan kriz sonunda Rusya'yı da vurmuştu. Hem düşman ordularına karşı hemde kendi içlerinde büyük bir kaosa sürüklenen Rusya askerlerini bir bir kaybetmiş ve geri kalanları da savaşmayı reddetmiştir. Korkunç bir saldırının ardından ülkeyi kaybetme tehlikesi yaşayan hükumet ülkedeki tüm gönüllü kadınları geçici bir süre için askere çağırır. Özgürlükleri ve Alman askerlerinin emri altında yaşamamak için cesurca yapılan başvurular günden güne artarken bir tabur kadın eğitim süreci için savaş bölgesine getirilir. Tıpkı erkekler gibi saçlarını kazıtan ve silahlanan kadınlar yeni bir devrin başlangıcına ön ayak olacaklardır. Zira hem savaş hırsları hemde cesurca sergilediği tavırları ile tarihte önemli yerlere kazınacaklardır.
0        Tarihi :21 Ekim 12:39 İzle

Kapının Diğer Tarafı – The Other Side of the Door

2016 ABD yapımı olan Kapının Diğer Tarafı (The Other Side of the Door) filmi korku, gerilim türündedir. Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto ve Sofia Rosinsky'nin baş rollerinde yer aldığı filmin yönetmenliği Johannes Roberts'a ait. Türünün başarılı örneklerinden biri olan 96 dakikalık film IMDB'den aldığı 5.3'lük puanıyla beklenilenin üstünde bir izleyici kitlesine sahip oldu. Filmde; Yıllar önce mutlu bir birlikteliğe adım atmış olan Maria ile Michael, evliliklerinin üzerinden geçen kısa süre zarfında bir kız ve birde erkek olmak üzere iki çocuk sahibi olmuştu. Maddi açıdan herhangi bir sıkıntıları olmayan ve birlikte oldukları sürece her sorunun üstesinden gelen Maria ile Michael çifti, hafta sonu tatili için yaptıkları hazırlıklar sırasında korkunç bir kaza geçirerek küçük oğullarını kaybederler. Bu tarifsiz acıya dayanamayan ve oğlunun arkasından bir çok kez intihar girişiminde bulunan Maria, eşi Michael tarafından bir süre yaşadığı psikolojik travmalar yüzünden kliniğe yatırılmak zorunda kalır. Hayatının en kötü günlerini bu klinikte yaşayacak olan Maria, tedavi süresinin sonlanması ile oğluna kavuşmak için yeni yöntemler aramaya başlayacaktır.
0        Tarihi :4 Ağustos 10:03 İzle

Yalan Labirenti – Im Labyrinth des Schweigens

2014 Almanya yapımı olan Im Labyrinth des Schweigens (Labyrinth of Lies) filmi Alexander Fehling, Hansi Jochmann ve André Szymanski gibi isimler baş rollerinde yer alırken filmin yönetmenliğini Giulio Ricciarelli üstlenmiştir. IMDB'den 7.3 gibi oldukça yüksek bir puan alan ve Almanya'nın en iyi film dalında oscar adayı olan filmin yapımcılığı Jakob Claussen ait. Nazi ordusundan geriye kalan izleri ve insanların nasıl bir sınav geçirdiğini konu alan filmde daha çok Adolf Hitler'in yaptığı soykırıma ışık tutuluyor. II. Dünya savaşından sonra geriye kalan bir çok belge olmasına rağmen yapılanlara göz yuman Alman hükumeti ve sonrasında gelişen olaylar anlatılan filmin kurgusu kısaca şu şekilde; Her savaşta olduğu gibi bir çok masum insanın hayatını kaybettiği 2. Dünya Savaşın da Nazilerin yarattığı kaos tüm Dünya'nın dikkatini çekmişti. Kendi aralarında yaptıkları anlaşmalar el altından yürütülen türlü işler savaşın bitmesinin ardından gün yüzüne çıkınca olayların işleyişi değişmeye başlar. Dram, tarih kategorilerinde yerini alan Yalan Labirenti filmini izleme seçenekleri ile keyifle sitemizden ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.
0        Tarihi :6 Temmuz 0:01 İzle

The Fundamentals of Caring

Selena Gomez, Paul Rudd ve Craig Roberts'ın baş rollerini paylaştığı The Fundamentals of Caring filmi dram kategorisi ile sinema perdelerindeki yerini almıştır. Yönetmenliğini Rob Burnett'ın yaptığı filmin konusu şöyle; 40'lı yaşlara kadar bir çok başarılı kitap yazmış olan Ben, son kitabından sonra ruhen yorulduğunu fark etmiş ve emekliliğe ayrılmaya karar vermiştir. Artık beden olarak çalışacak ve belki küçük bir çocuğa bakıcılık yapacak olan Ben, bu kazancını sağladığı kadar kendisini iş için zorlayacak ancak daha fazlası için uğraşmayacaktır. Kısa bir dinlenme sürecinden sonra aklına yatan bir iş bularak farklı bir bölgede yatılı olarak bakıcılık yapmaya başlayan Ben, kendisine verdiği sözü yavaş yavaş unutmaya başlar. Zira bakımdan çok ilgiye muhtaç bir genç olan Trevor, kötü bir kaza sonrası belden aşağısını kaybetmiştir. Bu durum eğitim ve sosyal çevresini etkilerken oldukça sevecen ve hayata pozitif bakan Trevor bir anda bambaşka bir insan olmuştur. Trevor'un hikayesini ailesinden dinleyen ve onun için bir şeyler yapamaya karar veren Ben, çok yakında genç adamla birlikte keyifli bir yolculuğa çıkacaktır. Hem iç dünyalarında çözümlenmeyen sorulara cevap bulacak hemde diledikleri gibi eğlenecek olan iki adam, kendilerine koydukları hedefe ulaşmadan geri dönmeyeceklerdir. İyi seyirler.
1        Tarihi :29 Haziran 11:46 İzle

Maigret Sets a Trap

Eski dönemlere aittir kurguya sahip olan Maigret Sets a Trap filmi gizem ve gerilim türü yapımları seven izleyiciler için oldukça keyifli bir yapım. Daha önce Sherlock Holmes, kitaplarını okuyup vizyonda olan filmlerine göz attıysanız bu filmi de beğeneceğinizden eminiz. Diğer yandan kurgusu kadar oldukça iyi bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmin baş rollerinde Rowan Atkinson, Katie Lyons ve Shaun Dingwall yer alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda Ashley Pearce'i görürken yapımın senaryosunu Stewart Harcourt'un kaleme aldığını öğreniyoruz. Filmin özeti ise kısaca şöyle; Hayatı boyunca hep adaletli bir şekilde işlerini yürütmeye çalışmış olan Jules Maigret, oldukça profesyonel çalışan başarılı bir dedektiftir. Bir süredir araştırdığı gizemli cinayetler sonunda başına bela olmuş ve genç adam kariyerinin en büyük lekesini almıştır. Yaşanan olayları çözmeden rahat edemeyecek olan Jules, bu kusursuz cinayetleri kimin işlediğini hayatında ilk defa merak etmeye başlamıştır. İyi Seyirler.
0        Tarihi :25 Haziran 11:46 İzle

Belgica

Oscar ödüllü yönetmen Felix Van Groeningen'in 2. en başarılı yapımı olan Belgica, 2012 yılında çekilen Kırık Çember isimli filmden sonra yine çok beğenilecek gibi gözüküyor. Baş rollerini Stef Aerts, Tom Vermeir ve Sam Louwyck'ın paylaştığı yapımın konusu özetle şöyle; Yaşamın içerisinde kendisine tutunmak için bir dal arayan Jo, istediği hiç bir alanda başarılı olmamış ve sonunda eğlence sektörüne atılmaya karar vermiştir. Ailesi ile birlikte yaşayan ve yeni bir bebek bekleyen ağabeyi Frank ile yepyeni bir eğlence mekanı açma kararı alan Jo, istediği eğlence merkezinin diğerlerinden çok farklı olmasını sağlayacaktır. Kısa zamanda şehirde bir dükkan kiralayacak ve içerisini daha önce hiç görmediği bir şekilde tasarlamaya başlayacak olan Jo, açılıştan hemen sonra sandığından da fazla paralar kazanacak ve yaşamını bir şekilde düzene sokacaktır. Kendisi için bir sorun olmayan eğlence mekanı abisinin hayatında bir çok olayı değiştirecek ve gece hayatının hızı bir anda Frank'i bozmaya başlayacaktır. Açtıkları işletme ile birlikte aile yaşamlarında sorunlar yaşamaya başlayacak olan Jo ve Frank, beklemedikleri belaları da üstlerine çekeceklerdir. İyi Seyirler.
0        Tarihi :23 Haziran 12:19 İzle

Ölüm Emri – Eye In The Sky

Uzun zamandır Amerika'n odusunda rütbeli asker olarak görev alan Katherine Powell, bir süredir ordunun peşinde olduğu teröristlerin Nairobi'de olduğunu öğrenir. Bir çok görevde insanların iyiliği için savaşmış ve asla masumlara bir zarar gelmesine izin vermemiş olan Katherine, bu görevde de patlatılmak istenilen bombayı ekip arkadaşları ile birlikte imha etmeye çalışacak ve teröristlerin ceza çekmesi için canlı olarak ele geçirmeye çalışacaktır. Ancak ne yazıkki bu mümkün olmamış ve beklenilenden erken harekete geçen terör mensupları bir çok masum canın yok olması için canlı bomba olmaya karar vermilerdir. İnsansız haa araçları ve küçük böcekler eşliğinde azılı suçluyu bir süredir takip eden Katherine, artık adamları yakalamaktan vazgeçecek ve ölümleri için askerlerine emir verecektir. Fakat saklandıkları evin yakınlarında bulunan küçük bir çocuk onların ölümünü zorlaştracak ve tüm orduyu duygusal bir kaosa sürükleyecektir. Keyifli seyirler.
0        Tarihi :15 Haziran 12:04 İzle

Hercules Reborn – Herkül Yeniden Doğuş

Sevdiği kadını ülkenin acımasız kralına kaptıran zavalli bir adam, kız arkadaşını geri alabilmek için Herkül'ün kapısını çalacak ve ondan yardım isteyecekti. Herkül, adamın krala karşı kendisinden yardım istemesinden etkilenecek ve ona yardım etmek için hazırlıklara başlayacaktı. Herkül, birbirini seven iki aşığı kavuşturmak ve adamın kırılın onurunu kurtarabilmek için genç bir aşık ile birlikte koca krallığa savaş açacaktı. Keyifli Seyirler
2        Tarihi :27 Temmuz 18:04 İzle

Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti

Dünyayı istila eden maymunları konu alan Film izlenebilir ve süper bir aksiyon sahnelerine sahip.2014 Amerikan yapımı olan Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti filminin konusu; San Francisco'da yaşayan Caesar ve arkadaşları yayılan virüs yüzünden tüm şehri kaos ortamına sokmuşlardı. ALZ-113 virüsü ülke geneline yayılmış ve yavaş yavaş dünyayı sarıyordu. İnsanlar bu virüsten kaçarak ormanın kırsal kesimine yerleştiler. Fakat su ve enerji kaynakları azaldığı için eski bir barajdan elektirik elde etmek istediler. Bu baraj maymunlar tarafından bir ev haline getirilmişti. Bir grup insan buraya gelerek Caesar ile konuştu ve maymunların kralı insanların sudan faydalanmasına izin verdi. Fakat içlerinden bir kaç maymun insanlar tarafından öldürülünce maymunlar ve insanlar arasında kıyasıya bir savaş başlamış oldu. Maymunlar Cehenneminin son filmini sitemizden türkçe olarak izleyebilir ve insanların maymunlar ile olan kıyasıya savaşını görebilirsiniz.
1        Tarihi :19 Mayıs 16:01 İzle

Nuh Büyük Tufan – Türkçe Dublaj

Nuh: Büyük Tufan filmi, film severler tarafından beğenileceğine neredeyse kesin gözüyle bakılmaktadır. Gerek usta kadrosuyla gerek usta yönetmeni ve senaristleriyle gerekse işlenen hikaye açısından bu fikre varmak pek yanlış olmaz. Bu iki saatlik filmin yönetmen ve senaristi olan isim Darren Aronofsky’dir. Darren’ın oyuncularını seçerken gerçekten güzel bir iş çıkardığını düşünüyoruz, çünkü oyuncu kadrosuna baktığımızda birçok farklı ve önemli filmlerde görev almış başarılı kişilerden oluşmaktadır. Kadroya hızlı bir şekilde değinecek olursak Russell Crowe (Noah, Nuh), Jennifer Connely, Emma Watson, Logan Lerman, Anthony Hopkins tanınmış ve başarılı birçok oyuncuyu görmüş oluruz ki her birinin oynadığı ve büyük beğeni topladığı bir filmini illa yakalayabiliriz.
0        Tarihi :24 Şubat 12:16 İzle