Avustralya filmleri

The Dark Valley

Sırlarla dolu bir yabancı adam Alp dağlarının eteklerinde bulunan soğuk ve küçük bir kasabaya yerleşmiştir. Kasaba halkı bu gizemli adamın kim olduğunu ve nereden geldiğini oldukça merak ediyor ve bir yandan araştırmaya çalışıyordur. Fakat sanki geçmişte iç yaşamamış olan bu genç adam, kasaba halkına kendini açtıkça büyük vurgunlar yiyecek ve yaralar alacaktır. Usta yönetmen Andreas Prochaska tarafından çekilen ve 2014 tarihinde belli ülkelerde vizyona giren The Dark Valley filmi IMDB'den aldığı 7,5'lik puanla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İyi Seyirler.
1        Tarihi :30 Ekim 14:43 İzle

Patrick İzle

Avustralya yapımı olan Patrick filmini izleyenler sevdiği kızı ve öz annesini öldüren bir gencin yaşam hikayesine tanık oluyor. Yönetmenliğini Mark Hartley'in yaptığı bilim kurgu filmi 2013 yapımıdır. Patrick isimli psikopat kişi annesini ve sevgilisini öldürdükten sonra 2 hafta özel bir hastanede bağlı olarak tedavi altına alınıyor. Bu 2 haftalık süreçte gözlem altında tutulan bu kişi sürekli uyutularak tedavi edilmeye çalışılıyor. İyileştikten sonra ise hapse girecek olan bu kişi normal değildir. Tedavi edilmeye çalışılırken vücudu kendini savunuyor ve garip şeyler oluyor. Charles Dance ve R.Griffiths'in baş rollerini paylaştığı korku ve gerilim filmini izlemenizi tavsiye ederiz. 96 dakikalık bu film bilim kurgu ve korku içerir.
0        Tarihi :7 Temmuz 3:33 İzle

Çöldeki İzler – Tracks

Macera ve dram tadında ki Çöldeki İzler filmi Avustralya yapımıdır. John Curran'ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu film ımdb'den 10 üzerinden 7.3 Puan almıştır. Mia Wasikowska'nın baş rolde oynadığı bu film Robyn Davidson isimli kadını canlandırıyor. Gerçek bir yaşam kesitinden alınan bu öykü biyografi tarzında. Şehir hayatından sıkılıp kendine yeni maceralar arayan Robyn yanına köpeğini ve 4 devesini alarak Avustralya çölüne gider. Yaklaşık olarak iki bin mil yol gidicek olan Robyn'e u yolculuğu neden yaptığı sorulduğunda kendimi kanıtlamak ve kendimi keşvetmek için olduğunu söyler. Yaklaşık 6 ay sürecek olan bu yolculuk sırasında N.Geographic fotoğrafçısı olan Rick isminde ki adamla tanışır. İkiside yalnızlıktan sıkılmıştır ve bir süre sonra aşk yaşamaya başlarlar çölün ortasında. Bu olağanüstü yolculuk 2013 yapımıdır. Macera ve dram konulu filmleri seviyorsanız Tracks'ı kaçırmayın.
1        Tarihi :27 Haziran 13:02 İzle

Gizemli Yol

Gizemli Yol Filminin konusu; Polis memuru Joe, yıllar önce işlenen bir cinayeti çözmek için eski görev yerine geri döner. Burada yıllar önce genç bir kız işkence yapılarak öldürülmüş ve cinayetin katil zanlısı sırra kadem basarak ortadan kaybolmuştu. Cinayet dosyası kapanalı yıllar geçmesine rağmen, genç kızın ölürken o hali ve bakışları Joe'nun aklından çıkmamış ve bu cinayeti çözmek için geri dönmüştü. Ancak, Joe cinayetle ilgili ipuçları buldukça kasaba halkı bu durumdan rahatsız olacak ve onu ölümcül bir oyunun içerisine sürükleyeceklerdi. İyi Seyirler
2        Tarihi :7 Mayıs 12:24 İzle

Kurt Kapanı 2

Şehrin en korkulu ve azılı suçluları arasına girmeyi başaran Mick Taylor, cinayetlere ve suçlara kaldığı yerden devam ediyor. 9 yıl önce, Wolf Creek kasabasında gerçekleştirdiği katliamda büyük ses getirmiş ve buna bir yenisini daha eklemek için hazırlıklara başlamıştı. Taylor, Wolf Creek'e geri dönmüş ve Wolf Creek Ulusal Parkını kana bulamak için son hazırlıklarını tamamlamıştı. Korku ve gerilimin hat safhada olduğu Kurt Kapanı 2 filmini sitemizden indirmeden izleyebilirsiniz. İyi Seyirler
0        Tarihi :1 Mayıs 12:01 İzle

Derin Karanlık

Bir bölgeye seyahat etmekte olan bir grup yolcu, bir uzay gemisi içerisindedir. Uzay gemisi, bir komplikasyon sonucu oldukça sessiz ve ıssız bir gezegen içerisinde düşer. İlk izlenimler ise bu gezegen içinde herhangi bir yaşam belirtisinin hiçbir yerde olmadığı yönündedir. Yalnız kazın ayağı kesin olarak öyledir. Anlık bir durum ile ortaya çıkan güneş tutulması ile birlikte gezegenin kana susamış sakinleri meydana çıkacaklardır. Ayrıca bu gezegende hayatı sürdürebilmek, bu insanların öncelikli amacı olacaktır.
0        Tarihi :20 Nisan 11:48 İzle

Kayıp Balık Nemo

Hayata yeni adım atmakta olan Nemo, gün içinde doğduğu gibi annesini kaybetmiştir. Bu durumdan dolayı ise Nemo, babası tarafından büyütülmektedir. Geçen zamanda ilkokul çağına kadar genle Nemo, babasının ona gösterdiği ilgiden sıkılmaya başlamıştır. Bir süzgeci ufak olduğu için babası tarafından Okyanusta yüzmeyi Nemo’ya kesin olarak yasaklamıştır. Başka bir günde Nemo, Okyanusta istediği gibi yüzebileceğini ve o sırada yüzeyde durmakta olan cisme dokunabileceğini iddia etmiştir. Yalnız iddiasına güvenmekte olan Nemo, kendisini bir anlık durum ile insanların elinde bulmuştur. Oğlunun insanlar tarafından yakalandığını görmekte olan baba, kendince kara almış ve ne olursa olsun Nemo’yu bulacak. Ayrıca onu eve geri getirecektir ama Okyanus sandığından çok daha tehlikelidir.
0        Tarihi :17 Nisan 22:02 İzle

Matrix Revolutions

Bu zamandan sonra elinde olan gücü kendisinden emin bir şekilde göstermekte olan Neo, insanlar üzerinde olan ilginç özelliklere donatılmış olduğunun ve iletişimine her şeyin şifresini çözebilen üstün yeteneğinin farkına geçen zaman içerisinde varıyor. Bu durumla beraber hayat üzerinde kalmaya çalışan insanoğlu, bütün insanların gelecekte olan hayatları için Matrix’e karşı gelemeye başlıyor. Zaman içerisinde bu duruma başkaldıranların sayısı çoğaldıkça makineler dünyada son kalan gerçek şehir olarak kabul edilen direnmiş merkezi Zion’a saldırıyor.
0        Tarihi :12 Nisan 12:36 İzle

Ben Efsaneyim

Başarılı bir bilim adamı olan Robert Neville, insanlığı yok edebileceği inanılan, önüne geçilmez tehlikeli bir virüs ona bulaşmıştır. Ona bulaşmakta olan virüs kısa bir süre içerisinde insanlarına ölümüne neden olmuş, sonuçta Neville, New York’ta hayatta kalan tek bir insan olmayı başarmıştır. Yalnız Neville’in durumu ise göründüğü gibi kolay değildir. Çünkü belki de dünya üzerinde olan tek insanda kendisidir. Üç sene boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile yaşamakta olan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Çalışmalarına rağmen hiçbir insan ile bağlantı içerisinde olmayan Neville, aslında hayatı içerisinde yalnız değildir. Kendisinin hayattaki tüm hareketleri izlenmektedir. Salgından kurtulmakta olan eski insan-yeni Mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedir.
1        Tarihi :12 Nisan 12:08 İzle

Yaşak Aşk – Adore

Yasak Aşk Adore Filmi Hakkında; Adore veya Two Mothers adıyla anılan bu film, Anne Fontaine’in 2013 yapımı olan son versiyonudur. Filmin önemli rollerinde Naomi Watts ve Robin Wright birbirlerinin oğullarına aşık olan iki eski ve çocukluk arkadaşı aynı zamanda komşuları rollerindeler. Adore, 2013 Filmi yayınlandığı süreçte aile yapısıyla ilgili kötü örnek teşkil ettiği için bir çok eleştirmen tarafından eleştirilmişti. Türkiye'de 2013 yılında gösterime girmesi bekleniyordu ancak 2014 yılının başlarına yetiştirilebildi. Film, 2007 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi İngiliz yazar Doris Lessing'in 2003 yılında yazdığı kitabın sinemaya uyarlanmış halidir. Büyükanneler adıyla Türkçe'ye çevrilen The Grandmothers yapıtından esinlenilerek sahnelenmiştir.
0        Tarihi :15 Şubat 19:51 İzle