İngiliz Filmleri

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filminin yönetmeni Hollywood’dan bağımsız ve karizmatik Jim Jarmusch'dur. Tom Hiddleston (Adam) ve Tilda Swinton (Eve) başrol olarak oynamaktadır. Metascore’u 75/100 olan bu filmdeki zaman dilimi 1600’lü yıllardan günümüze kadardır.Eve ve Adam dünyada bulunan dışlanmış iki entelektüel vampirdir. Detroit’de terk edilmiş bir şehirde yaşayan Adam ve tüm vaktini şarkılarına ayıran bir müzisyen iken, Eve ise Adam’dan oldukça uzak ve bambaşka bir diyar olan Fas’da yaşar . Birbirleriyle üç defa evlenen ve her defasında yeniden boşanan bu vampir çiftimiz, Eve’nin kardeşi olan Ava’nın ansızın ziyaretinden dolayı Eve ile Adam’ın olağan bir ziyaretinde karşılaşırlar. Daha önceki seferlerde Ava’nın bu ortaya çıkışlarını göz önüne aldıklarında vampir çiftimiz belanın kendilerine çok da uzak olmadığını iyi bilmektedir. Ava yarınını hiç düşünmeyen bir yapıya sahip bireydir, Adam ve Eve, zamanla Ava’yı korumak gibi bir görevleri varmış gibi bir rol üstleneceklerdir. Değişen dünyada insanların yozlaşmalarına günden güne tanık olan karakterlerimiz buna rağmen her daim bir umut ışığı bulabilmektedirler. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filmini sitemizden Hd kalitesiyle izleyebilirsiniz.
0        Tarihi :8 Eylül 15:22 İzle

İntiharın Eşiğinde – A Long Way Down

Herkes ailesiyle birlikte yeni yıla girmeyi beklerken, ailelerinden ayrı yalnız yaşayan 4 insan, sokakta karşılaşacak ve yapay bir aile ortamı oluşturarak bu yıl başını birlikte geçirmeye karar verecektir. Güzel bir yıl başı gecesi geçiren 4 insan, daha sonraları yine görüşecek bir ve aile ortamı oluşturarak birbirlerinin sıkıntılarını çözmeye çalışacaklardır. İyi Seyirler
0        Tarihi :1 Eylül 12:44 İzle

Aşkın Dansı

Bruce Garrett, henüz 13 yaşında olmasına rağmen dansa ve müziğe karşı oldukça yoğun bir ilgisi vardı. Bruce Garrett bir gün UK Salsa turnuvasına katılmak için İngiltere'nin yolunu tutacaktı. Buraya turnuva için gelen Garrett, bir gece yarısı Londra sokaklarında bir olaya karışacak ve tüm kariyerini bir anda sonlandıracaktı. Aradan geçen 22 yılın ardından Garrett'in hayatı ruhen ve bedenen çökmüş durumdaydı. Her şeyden vazgeçmiş olan Garrett, yeni patronuyla tanışacak ve ona aşık olunca hayatı baştan sona değişecekti. Onun sayesinde yıllar önce kaybettiği her şeyi yeniden kazanmak için yola çıkacaktı.
1        Tarihi :19 Ağustos 15:55 İzle

Dişi Kovboy – Hannie Caulder

Western yapımı filmlerden hoşlanıyorsanız dişi kovboy filmini izlemeden geçmeyin. 1971 yapımı film İngiltere de geçmektedir. Hannie Caulder filmin baş rol kahramanı bir kadındır. Christopher Lee'nin canlandırdığı Baily isimli bir kovboy Hannie'nin oturduğu yere giderek atı ve kendisi için biraz su ister. Fakat tek başına yaşayan kadın ona güvenmediği için silahıyla ensesine vurarak onu etkisiz hale getirir. Fakat bu bayılttığı adamla seksi kovboyumuz Hannie arkadaş olur ve uzun bir yolculuğa çıkar. Aslında bu adam bölgenin en tehlikeli kişisidir. Güzel kovboyumuzu Raquel Welch canlandırıyor. Hannie'in asıl derdi ise kocasının katillerini bularak tek tek intikam almak ve huzura ermektir. Burt Kennedy'nin yönetmenliğini yaptığı Dram tadında ki Western filmini türkçe dublaj olarak seyredebilirsiniz. Kadın kovboyun maceralarının ardı arkası kesilmiyor ve yanında ki sert adam ile birlikte çalışmalara başlayarak silah kullanmayı ve ata binmeyi de öğreniyor.
1        Tarihi :16 Ağustos 18:50 İzle

Sıcak Patates – The Hot Potato

İki iyi arkadaş Kenny ve Denny bir metal fabrikasında çalışmaktadırlar. Denny bir bavul içerisinde uranyum parçası bulup ofise Kenny'nin yanına getirir. İki şanslı arkadaş bu uranyum parçasını patates'e benzetirler. Çünkü şekli patatese benzemektedir. Gerçek bir hikayeden uyarlanarak çekilmiş olan 2011 İngiltere yapımı olan u filmin yönetmen koltuğunda Tim Lewiston yer alıyor. Kenn ve Denn'in bu uranyumu satma macerası ve daha sonrasında onları bekleyen komik hayatlarını Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz. Filmin baş rollerinde Ray Winstone, C.Meaney ve Jack Huston yer alıyor. Sıcak patates filmini izleyen seyirciler filme 10 üzerinden 5.1 puan vermişlerdir.
0        Tarihi :24 Temmuz 15:47 İzle

Elizabeth The Golden Age

Elizabeth ülkesi için yaşayan ve elinden gelen her şeyi kullanarak yaşadığı yeri daha iyi bir yer yapmak için çabalayan güzel bir kadındır. Kraliçe Elizabeth'in akrabası olan Mary is İskoçya'nın kraliçesidir. Mary çok sinsi bir kadındır. İspanya Kralı Philip ile ortak bir çalışma yaparak İngiliz tahtını tamamen ele geçirmek ister. Kraliçe Elizabeth'in en güvendiği kişi olan Sir Francis kraliçeyi kandırmayı çalışanlardan kurtarmak için canını feda etmeye hazırdır. Bu sinsi planı kraliçesine söyler. Daha sonra ise Sir Francis ispanya kralı tarafından işkencelere maruz kalır. Kraliçe bu olayı öğrendiğinde savaş çanları çoktan çalmıştır. Ülkesine kurtarmak için savaşa hazırlanır. Bir yandan da denizci Raleigh'e olan aşkı onu ayakta tutmaktadır. 2007 İngiltere yapımı olan tarih ve dram filmi Shekhar Kapur tarafından yönetilmiştir. Elizabeth Altın Çağ Türkçe Dublaj olarak izleyebilirsiniz.
0        Tarihi :18 Temmuz 12:58 İzle

Zaytoun – Zeytin

Limon ağacı ve Suriyeli gelin sinema filmlerinin yönetmeni olan E.Riklis’in 2012 yılında yaptığı Zaytoun Filmi UK ve İsrail' de geçiyor. Filmde yönetmen yine çok güzel mesajlar vermeyi ihmal etmemiş. Bu filminde yönetmen Eran Riklis “öfkeyi kontrol edebilmeyi ve bir işe öfkeyle başlamadan önce sonuçlarını düşünüp değerlendirmeyi” öğretiyor. Çünkü öfkeyle hareket edilirse sonuçları kötü olabilir. İsrailli bir savaş pilotu olan Yoni uçak hakimiyetini kaybederek yere çakılır ve herkes onu öldü sanar. Fakat Yoni yere çakılmadan önce paraşütle atlamıştır ve sağ kurtulmuştur. Aslında pek sağ kurtulduğu da söylenemez çünkü Yoni Filistinli bir mülteci kampına iniş yapmıştır. Filistinli askerler uçak pilotunu esir alarak hücreye atarlar. Yoni, Filistinlilerin kötü davranışlarına daha fazla dayanamaz ve kaçmak ister oradan. Fahed isminde bir göçmen Yoni’ye yardım etmek ister. Fahed, Yoni ile görüşür ve onu kurtarabileceğini fakat kurtardığı zaman kendisini babasının yanına götürmesini ister. Çünkü Fahed babası için bir zeytin ağacı dikmek istiyordur. Düşman olmalarına karşın Filistin' i geçmek için dost olmaya karar verirler ve eve gitmek için ölümüne savaşırlar. Birbirlerine güvenmeleri zor olsa da bir süre sonra Lübnan' ı aşmak için birlikte savaşırlar. Filmin İmdb puanı düşük olmasına karşılık izleyen herkesin beğendiği Dram ve Macera filmleri arasında yer alıyor. Savaş dolu sahnelerinin görsel efektlerinin düşük olmasından dolayı filmin puanı düşük fakat senaryosu ve kurgusu oldukça güzel.
0        Tarihi :10 Temmuz 16:16 İzle

Evrim – Transcendence

2014 İngiltere yapımı olan Evrim filminin baş rollerini Johnny Deep ve Rebecca Hall paylaşıyor. Bir bilim adamı olan Will, kötü adamların isteklerini yerine getirmediği için canice öldürülür. Will ile aynı yerde çalışan başka bir bilim adamı olan ve will'in arkadaşı olan Evelyn arkadaşının ölen vücudundan beynini alarak süper teknolojiye sahip bir bilgisayara aktarmaya karar verir. Will'in vücudu ölmüş olsada beyin ölümü gerçekleşmediği için bilgisayara entegre eden Evelyn onu yeniden canlandırır. Will böylece beynini kullanarak bilgisayar aracılığı ile dünyayı bu kötü adamlardan ve teröristlerden kurtarmak için uyarılar göndermeye başlar. Will'in beyninin yaşadığını öğrenen teröristler onu yok etmek için geri gelirler. Dram ve gizemin bilim kurgu ile buluştuğu 2 saatlik “Evrim” filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz. IMDB puanı 6.4 olan bu film Wally Pfister başarılı yönetmelik yaptığı filmlerden biridir.
2        Tarihi :7 Temmuz 3:11 İzle

Kon – Tiki

Dünyanın en büyük ve uzman bilim adamlarından olan Thor Heyerdahl 1947 yılında Güney Amerika sahillerine gitmişlerdir. Tahiti adasında arkadaşları ile birlikte yapmış oldukları kayığa Kon-Tiki ismini vermişlerdir. Çok eski zamanlarda ABD'de Polinezya'lı köylülerin yaptıkları sala okyanusu aştıkları iddialarını kanıtlamak için bu kayığı yaparak bir maceraya atılırlar. Baş rollerinde P.Sverre Hagen ve A.Christiansen yer alıyor. Okyanusa yaptıkları Kon salıyla açılan bu arkadaş grubu eski çağlarda yaşayan insanların okyanusu geçtikleri hipotezini kanıtlama amacıyla çıktıkları macera oldukça heyecanlı geçmektedir. Çünkü Okyanus'da ki bir çok tehlike onları beklemektedir. Herkes ona yaptıkları tekneni batacağını ve öleceklerini söyler ama bir kişi gelerek onun başarabileceğini ve onun ekibine katılmak istediğini söyleyince Thor oldukça şaşırır. İngiltere ve Amerika'da geçen film 7.3 IMDB puanı ile macera filmlerinin en üstlerinde yer alıyor. Film türkçe dublaj seçeneği ile sinemaseverleri bekliyor. Tarih ve macera filmlerini seviyorsanız J.Ronning’in yönetmenliğini yaptığı Kon Tiki filmini kaçırmayınız.
0        Tarihi :5 Temmuz 20:24 İzle

Ölümle Yaşam Arasında

Ülkedeki idam kararlarını protesto eden ve kalkması için büyük bir çaba sarf eden David Gale, büyük bir komploya kurban gidecekti. Kendisi gibi idamı istemeyen ve protestoya destek veren Constance Harraway, bir gece yarısı tecavüze uğrayıp, öldürülecekti. Gale, Harraway'ın ölümünün acısını yaşarken, polis memurları tarafından göz altına alınacak ve Constance Harraway, cinayetinin baş şüphelisi olarak hapse atılacaktı. Başarılı bir gazeteci olan Elizabeth Bloom'da bu olayın komplo olduğuna inananlar arasındaydı. Elizabeth Bloom, hapishaneye gidip David Gale ile röportaj yapacak ve ondan elde ettiği bilgilerle onu kurtarmaya çalışacaktı.
0        Tarihi :17 Haziran 14:10 İzle