İran Filmleri

Che

2014 İran yapımı olan Che, soluksuz izleyeceğiniz bir biyogrofi-dram hikayesidir. Fariborz Arabnia, Saeed Rad ve Merila Zare eşliğinde mükmmel bir oyunculukla çekilen film Ebrahim Hatamikia tarafında çekildi. IMDB'den 6.4'lük bir puan alarak izleyicilerin en çok tercih ettiği dram filmi olan Che, yaşanan bir savaşta ailelerin ne zorluklar çektiğini yaşamlarını nasıl sürdürdüğünü erkekler olmadan kadınların nasıl evlerini çekip çevirdiğini anlatmaktadır. Aynı zamanda Che adlı bir savaşçının tarihte önemli yerlere nasıl ulaştığını gözler önüne seren filmi izlemenizi tavsiye ederiz. İyi seyirler.
0        Tarihi :15 Ekim 14:04 İzle

Bir Ayrılık İzle

Evliliklerini sonlandırmak üzere olan ve çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen bir çift öyküsü anlatılmaktadır. Simin, beraberinde olduğu kocası Nader ve kızı Termeh ile beraber İran’ı bırakıp gitmek istemektedirler. Nader'in Alzheimer hastası olan babasını bırakmayı kabul etmemesi üzerine boşanma davası açmakta olan Simin, dava talebi kabul edilmeyince anne babasının olduğu eve gider. Termeh ise babası ile birlikte kalmaya karar vermektedir. Nader kızına ve babasına bakmasına bakması için bir hamile kadın tutmaktadır. Ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.
1        Tarihi :14 Nisan 11:04 İzle

Serçelerin Şarkısı

Filmde, deve kuşu çiftliğinde ailesi ile birlikte çalışan Amir'in hikayesi anlatılıyor. Amir'in sorumlu olduğu deve kuşu çiftliğinden bir kuş kaçması sonrasında işsiz kalır ve duyma engelli kızının cihazını tamir ettirmek için hemen Tahran şehrinin yoluna çıkar. Ummadığı bir anda iş bulan şehirde, kargaşası ve farklı insanı ayrıca dürüst ve hoşgörülü şehrin havası onu ne kadar etkileyecektir. Filmin oyuncu kadrosunda Reza Naji, Hamid Aghazi, Maryam Akbari, Neshat Nazari ve Shabnam Aklaghi' da yer alıyor.
0        Tarihi :12 Nisan 11:23 İzle